Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/menu.inc).

Zagwarantuj niepełnosprawnym wygodne oraz bezpieczne warunki, montując specjalne platformy lub windy osobowe

Teraz patrzy się na to, żeby zapewnić osobom niepełnosprawnym jak najlepsze warunki i umożliwić im samodzielne opuszczanie domu, jak również przemieszczanie się po mieście. Na szczęście w tej chwili w publicznych obiektach coraz częściej natrafia się na udogodnienia dla niepełnosprawnych. Takie elementy można również instalować w domach. To świetna opcja dla osób niepełnosprawnych, jak także starszych.

Gdy problemem stają się schody


Platformy przyschodowe dla niepełnosprawnych
Source: http://elevator-special.pl/
W wypadku osób niepełnosprawnych przeważnie dużym problemem jest pokonanie stopni. Czasem takie osoby zamieszkują w większym domu, w którym znajduje się więcej niż jedna kondygnacja, więc przemieszczanie się między piętrami bywa sporą przeszkodą. Na szczęście obecnie można rozwiązać tę niedogodność, bo różnorakie przedsiębiorstwa zakładają windy dla niepełnosprawnych. To aparatura, która przypomina trochę windę, na którą da się wjechać wraz z wózkiem inwalidzkim albo siedzisko podczepione do aparatu. To klarowny w obsłudze i zupełnie bezpieczny sposób, żeby przemieszczać się pomiędzy dwiema kondygnacjami domu. Podobne platformy montuje się zarówno w mieszkaniach, jak także w budynkach publicznych. Nie można zapomnieć też o zaprojektowaniu wygodnego podjazdu do wejścia.

Winda zapewnia wygodę w wysokich budynkach


Winda od wewnątrz
Author: Matt Brown
Source: http://www.flickr.com
W sytuacji wysokich, kilkupiętrowych budynków niezbędne są windy osobowe, a w niektórych wypadkach również towarowe. Rodzaj windy trzeba dopasować do charakteru obiektu i jego zastosowania. Jeśli w budynku mieszczą się tylko biura lub inne podobne lokale, z pewnością starczy winda osobowa, lecz już w wypadku obiektów o charakterze handlowym lub usługowym, przydaje się winda towarowa. W budynkach szpitalnych windy muszą być przystosowane do transportu wózków szpitalnych, w podobne elementy warto zaopatrzyć też inne placówki medyczne.

Teraz na rynku jest wiele przedsiębiorstw specjalizujących się w wytwarzaniu oraz montażu podobnych wind oraz platform. Dzięki temu można podnieść komfort poruszania się pomiędzy piętrami, jak również zadbać o wygodę oraz bezpieczeństwo ludzi. Przy takich inwestycjach lepiej wybierać wprawione jednostki, które zaprojektują dźwigi optymalne dla konkretnych potrzeb.