Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).

Z których usprawnień skorzystają obecnie matki, jeżeli chodzi o karmieniu piersią? Jak przechowywać mleko matki?

W temacie karmienia piersią niemowlaków narosło już wiele historii i przekonań, które powielane są od dawna. Niektóre są miały pokrycie w prawdzie, inne za to nie posiadają żadnego potwierdzenia, ale na pewno sprawa nakarmienia piersią będzie tematem dość często poruszanym, gdy chodzi o wychowanie dziecka.

Karmienie dzieci
Author: Alles
Source: Nocna24.pl
Niektóre kobiety posiadają sporo mleka od razu po porodzie oraz nie posiadają trudów z przystawieniem dziecka, niektóre tego mleka nie mają, lub dziecko ma kłopot z ssaniem piersi, te wszystkie sytuacje mogą spowodować stres, ból, a to będzie prowadziło do tego, że jeszcze cięższe okaże się być karmienie naturalne. Gdy będą zostawione tylko sobie, to całkowicie mają szansę rezygnować z takiego karmienia i przenosić się na butelkę. Na szczęście konsultacje laktacyjne Wrocław ma sposobność nam zaoferować, a co się z tym wiąże, będą mogły zetknąć się z odpowiednimi osobami, które na spokojnie pokażą różnorakie techniki trzymania dziecka, tak by każda kobieta miała szansę wyszukać tą odpowiednią dla siebie i swojego maleństwa, a też powiedzą, w jaki sposób mogą zwiększyć ilość posiadanego mleka. Im wcześniej kobiety wybiorą się na takie konsultacje, tym mniej bólu oraz stresów będzie ich kosztowało takie naturalne karmienie.

Następnym rozwiązaniem, które pomoże świeżo upieczonym mamie i tacie utrzymać spokój w pierwszych tygodniach życia ich pociechy jest monitor oddechu (zobacz więcej tutaj). Dzięki niemu rodzice mają sposobność monitorowania na żywo, czy oddech dziecka jest miarowy. Jeśli przerwa między oddechami wyniesie więcej niż paręnaście sekund, monitor oddechu uruchamia alarm akustyczny i wibracyjny.

Co oczywiste, karmić dziecko można i bez udziału tych wszystkich akcesoriów, ponieważ jest to coś zupełnie naturalnego. Jednak doświadczenie wielu mam pokazuje, że laktacja czasem lubi płatać figle gdy niespodziewany nawał pokarmu czy jego blokada będą wymagały wspomagania ze strony laktatora (całkiem pomocna strona) i dodatkowych akcesoriów. Odciągacz elektryczny ma także tańszą alternatywę – odciągacz ręczny. Wybór pomiędzy tymi dwoma jest uzależniony już od personalnych preferencji każdej matki.

Dzięki temu rodzice uzyskują równocześnie większy nadzór w razie, gdyby z dzieckiem działo się coś niedobrego, jak również duży spokój i swobodę, ponieważ nie muszą co rusz schylać się nad łóżeczkiem i sprawdzać, czy śpiące maleństwo oddycha prawidłowo.