Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/menu.inc).

Z których usprawnień korzystają dziś matki, jeżeli mowa o karmienie piersią? W jaki sposób przechowywać matczyne mleko?

Wokół tematu karmienia piersią dzieci narosło już wiele historii oraz poglądów, jakie powtarzane są od dawna. Pewne są prawdziwe, te drugie z kolei nie posiadają żadnego potwierdzenia, ale na pewno kwestia nakarmienia piersią jest tematem dość często poruszanym, gdy chodzi nam o wychowanie dziecka.

Ostatnimi czasy głośna staje się debata na temat karmienia dziecka w miejscu publicznym. Tu zdania będą podzielone. Jedni będą takiemu rozwiązaniu bardzo przeciwni, uznając takie zachowanie za coś gorszącego. Za to inni zaś nie będą widzieli w tym niczego zdrożnego, a nawet uznają to za sprawę zupełnie zwyczajną. Tym bardziej że w obecnych czasach sporo spraw w kwestii karmienia dzieci piersią jest już raczej ułatwionych. Młoda matka ma możliwość kupić stanik do karmienia, który upraszcza także karmienie dziecka poza domem. Nie trzeba żadnych wielkich kombinacji ze stanikiem, a jedynie odpina się jego przednią warstwę i można już przystąpić do karmienia dziecka.

Stanik do karmienia dla młodej mamy - duży wybór
Author: David Stanley
Source: http://www.flickr.com
Kłopot z karmieniem publicznym będzie taki, iż niemowlę je rzeczywiście często i przez to nie zawsze uda się zdążyć powrócić do domu na czas. Z tego powodu zdarza się, iż jeśli przebywamy nieco dłużej poza mieszkaniem, to niemowlę będziemy musieli nakarmić. Nie zawsze się znajdzie właściwe miejsce, żeby uczynić to komfortowo. Przecież nie zamkniemy się razem z dzieckiem w toalecie. Jednakże dla matek, jakie mogą się na przykładowo krępować karmić dziecko publicznie piersią, istnieje jeszcze przechowywanie mleka matki, które się odciąga oraz podaje dziecku w miarę takiej potrzeby. Jednakże trzeba pamiętać o paru sprawach. Takie mleko należy przede wszystkim od razu schłodzić. Możemy je również mrozić, jednakże w takim przypadku także ma zastosowanie maksymalny termin, podczas jakiego to mleko da radę stać w naszym zamrażalniku.

Na pewno w trakcie odciągania matczynego mleka musimy nie zapominać o dobrym zachowaniu higieny. Należy dbać o to, by niechciane bakterie nie dostały się do wewnątrz. Mleko, jakie chcemy podać niemowlakowi, nie powinno być ostro ogrzane do temperatury większej niż 37 stopni. Najlepiej ocieplić takowe mleko pod strumieniem bieżącej wody. Ogólnie rzecz biorąc lepiej będzie, by było trochę chłodniejsze, aniżeli zbyt gorące.