Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).

W jaki sposób obecnie odpowiednio pielęgnować swoje zęby?

Prawidłowa higiena uzębienia jest konieczna. W ten sposób nie stracimy pięknego uśmiechu, a nasze zęby będą prezentować się idealnie. Aby prawidłowo dbać o zdrowie uzębienia i dziąseł, trzeba dowiedzieć się, jak fachowo i bezboleśnie dla dziąseł szczotkować zęby, czyścić przestrzenie pomiędzy zębami i jak odpowiednio je odżywiać, aby nie mieć próchnicy. Aby nie uszkodzić dziąseł musimy wybierać delikatne szczoteczki do zębów. Szczoteczka musi być zmieniana minimalnie raz na dwa miesiące, a co pewien czas powinniśmy ją oczyścić płynem antybakteryjnym.


zęby
Author: Partha S. Sahana
Source: http://www.flickr.com
Kupując pastę do zębów, warto jest wziąć pod uwagę jedynie produkty z fluorem, który jest konieczny dla pielęgnacji zdrowych zębów. Jeżeli zakupisz pastę wybielającą musisz pamiętać o tym, iż może ona ścierać szkliwo. Znacznie bezpieczniejszym oraz efektywniejszym sposobem jest wybielanie w specjalistycznym gabinecie. Najdokładniej należy szczotkować zęby w okolicach siódemek i ósemek , bowiem to właśnie w tych okolicach naszego uzębienia najczęściej chowają się resztki pożywienia, które mogą przyczyniać się do psucia się zębów. Szczotkowanie zębów powinno obejmować również dziąsła, podniebienie i język.

W ten sposób można skutecznie usunąć różne resztki pożywienia czy bakterie. Po umyciu zębów należy zastosować dodatkowo płukanki antybakteryjne, najlepiej zawierające fluor. Nie tylko niezawodnie zabijają bakterie, lecz dodatkowo skutecznie odświeżają oddech. Poza szczoteczką i płynem do płukania jamy ustnej warto jest stosować profesjonalne akcesoria, które pozwolą nam jeszcze lepiej pielęgnować jamę ustną. Materiały stomatologiczne jakie mogą nam się przydać to np. nić dentystyczna, z której należy korzystać praktycznie codziennie - http://art-dental.pl/32,wypelnieniakompozyty.html.

zęby
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
W szczególności istotne jest używanie nici dentystycznych przed pójściem spać. Jeżeli preferujemy bardziej skuteczny sposób pielęgnacji, możemy sięgnąć po irygator dentystyczny, jaki niezawodnie oczyści problematyczną przestrzeń pomiędzy zębami. Takie urządzenie jest znacznie skuteczniejszą alternatywą dla typowych nici dentystycznych. Poza zabiegami pielęgnacyjnymi ważny jest także styl życia, który prowadzimy. Spory wpływ na nasze uzębienie może mieć m.in. nasza dieta, ilość wypijanej codziennie kawy lub herbaty, czy też palenie papierosów. Tu znajduje się ogromny wybór akcesoriów dentystycznych. http://www.art-dental.pl/111,mikrosilniki.html