Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób dostosować budynek do wymagań niepełnosprawnych?

Spora liczba osób nie w pełnie sprawnych oraz ich wzrastająca mobilność powodują, że coraz częściej istnieje potrzeba dostosowania budynków do ich wymagań. Mowa nie jedynie o budynkach urzędowych, lecz też lokalach typu sklepy czy biura. Wielu przedsiębiorców, aby zmniejszyć koszty niezbędnych poprawek, wybiera lokale bez schodów i jakichkolwiek przeszkód do pokonania. Na nieszczęście nie zawsze jest to możliwe. W jaki sposób poradzić sobie w takim przypadku?

powiększenie - sprzęt
Author: Arkadiusz Sikorski
Source: http://www.flickr.com
Między innymi powinniśmy sprawdzić, jakie mamy możliwości. Istnieje wiele rozwiązań, jakie umożliwią dostęp do budynku przez osoby nie w pełni sprawne, ale nie każdorazowo ich zastosowanie jest możliwe. Czasem najlepszym działaniem będą platformy przyschodowe, a czasem specjalne podjazdy. Wiele zależy od tego, jak dużą gotówką dysponujemy i na jakie kroki pozwala nam otoczenie. Ażeby odnaleźć najlepsze rozwiązanie, powinniśmy porozmawiać ze specjalistami, którzy trudnią się wykonywaniem takiego typu inwestycji. Odnalezienie przedsiębiorstwa, które pomoże nam dostosować budynek do wymagań osób niepełnosprawnych nie będzie nazbyt dużym problemem. Wystarczy jedynie chwila poszukiwań i wybór jednego podmiotu. Co istotne, nie winniśmy się decydować na przypadkowe wybory, bo mogą nas rzeczywiście dużo kosztować. Rozsądniej kierować się poleceniami oraz opiniami tyczącymi się poszczególnych firm. Poprosić o nie możemy naszych bliskich bądź spróbować odszukać w Internecie. Ile kosztują windy dla niepełnosprawnych oraz inne rozwiązania, które mogą nas zainteresować?

Ceny bywają mocno zróżnicowane i przeważnie w każdym przypadku kształtują się odrobinę inaczej. Wpływ na koszty ma bowiem wiele czynników, które trzeba wziąć pod uwagę. O dokonanie wyceny możemy poprosić specjalistyczną firmę, która trudni się świadczeniem takich usług. Postępowanie takie na pewno będzie dużo bardziej rozsądne niż poszukiwanie jakichkolwiek informacji tyczących się kosztów w Internecie.