Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób dobrze dbać o zdrowie jamy ustnej?

Większa część ludzi aktualnie od bardzo młodego wieku przekonywana jest, że higiena jamy ustnej i uzębienia jest ogromnie ważna. Takie postępowanie jest bardzo ważne, bowiem radzenie sobie z potencjalnymi schorzeniami uzębienia i dziąseł może sprawić wiele trudności i niemiłych przeżyć. Oprócz tego schorzenia zębów takie jak próchnica są powodem różnych nieprzyjemnych zjawisk, takich jak nieatrakcyjny wygląd zębów czy nieprzyjemny zapach z ust. Mimo tego, że nagminnie mówi się o odpowiednim postępowaniu pod względem higieny tego rodzaju, wielu ludzi popełnia kardynalne błędy, a ponadto uczy własne dzieci tego rodzaju zachowań.


zęby
Author: fRandi-Shooters
Source: http://www.flickr.com
Rodzice powinni mieć zawsze na uwadze to, że podopieczni widzą i powtarzają ich zachowania w życiu codziennym, również te, które dotyczą higieny. Sporo czynników złożyła się na to, że aktualnie liczba zachorowań na próchnicę u najmłodszych w wieku szkolnym jest bardzo wysoka. Główną przyczyną jest właśnie nieprzestrzeganie zasadniczych warunków właściwej higieny jamy ustnej, połączone z równie niewłaściwymi nawykami w kwestii żywienia.


Właściwe nawyki to podstawa
Jak już było nadmienione, ważną sprawą jest wdrożenie dobrych nawyków, pozwalających na utrzymanie zębów w dobrym zdrowiu. Kwestią, która większej części ludzi w tym aspekcie narzuca się od razu, jest szczotkowanie zębów. Najprostszy sprzęt stomatologiczny do użycia domowego to oczywiście szczoteczki Curaprox, czy Colgate to tylko nieliczne z marek, jakie można aktualnie kupić - sprawdź tę ofertę. Wybór jest bardzo duży, a podstawowy podział uwzględnia szczoteczki tradycyjne i elektryczne. Jedne i drugie mają swoje plusy, trzeba jednak przyznać, że używanie szczoteczki tradycyjnej wymaga większej ilości wysiłku od używającej jej osoby. Tutaj szeroki wachlarz nowoczesnych szczoteczek.


Sprawdzanie stanu jamy ustnej i uzębienia
zęby
Author: Max Braun
Source: http://www.flickr.com
Stomatolog w dalszym ciągu u wielu ludzi wzbudza obawy ze względu na możliwość czucia silnego bólu podczas wizyty. Powinno się jednak pamiętać, że jedynie regularne wizyty kontrolne połączone z właściwą higieną pozwolą na uniknięcie ubytków i schorzeń i wtedy wiertła stomatologiczne (więcej ciekawych informacji znajdziesz pod tym linkiem) nie będą wcale niezbędne. W czasie takiej wizyty stomatolog może również udzielić przydatnych rad w kwestii dbałości o zęby. W razie potrzeby specjalista taki zaleci również szczoteczkę do zębów dobraną do potrzeb danej osoby, na przykład szczoteczka curaprox ultra soft będzie idealna dla pacjentów o wrażliwych dziąsłach.