Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/menu.inc).

Uśmiechaj się, słuchaj ludzi i pracuj, czyli w jaki sposób być lubianym oraz tłumnie odwiedzanym psychoterapeutą

Kiedy młody człowiek kończy technikum musi zadecydować o własnej przyszłości zawodowej. A taka ważna decyzja nie zawsze jest dobrze przemyślana: czasem jest to zwykły zbieg okoliczności, a niekiedy presja ze strony familii. Tymczasem w życiu warto robić to, co się rzeczywiście lubi. W wiążącym wyborze może pomóc test wykonany przez psychologa. A wybranym młodym ludziom rzeczony test psychologiczny podpowie, żeby w nieodległej przyszłości zostali psychoterapeutami.


psycholog
Source: flickr.com
Sukces w tej profesji gwarantuje pogodne usposobienie, uśmiech na obliczu oraz empatia, czyli jednym słowem dobre serce. Optymistyczne nastawienie do świata to jednak nie wszystko. Fantastyczny psychoterapeuta powinien ukończyć studia doktorskie na wydziale uznanej w kraju uczelni. Po spełnieniu wszelkich formalności można zacząć pracę na własny rachunek. Jednak absolwent tylko niekiedy otwiera własny biznes. Potrzebna jest nie tylko wiedza dotycząca reguł, którymi kieruje się ludzka psychika, lecz również doświadczenie zawodowe, a ono przychodzi razem z wiekiem. Młoda osoba z dyplomem musi więc zacząć swoją karierę od stażu, a dopiero później pomyśleć o swoim biznesie - Centrum Inspiria.

Każdy psychoterapeuta ma wykazać się nieprzeciętnymi zdolnościami w prowadzeniu konwersacji, która pozostaje właściwie jedynym kluczem do postawienia diagnozy. Kompetencje społeczne i zrozumienie w stosunku pacjenta to w tym zawodzie podstawa.

Zaciekawił Cię opisywany temat? Nie zwlekaj, tylko zobacz nowy wpis (http://www.extra.pl/oferty_nieruchomosci,mieszkanie,wynajem,brak.html), który na pewno bardzo Cię zafascynuje. Zobacz!

Kiedy konwersacja w żaden sposób się nie klei, to należy zbudować miłą atmosferę, aby skłonić konkretną osobę do dialogu oraz osobistych refleksji. A dodatkowo bardzo przydatne bywają umiejętności błyskawicznego dostosowania się do rozmówcy, bo nie każdy pacjent skończył studia i nie każdy potrafi wysławiać się w książkowy sposób - więcej pod tym adresem.


Psychoterapia z osobami z zaburzeniami nerwowymi, a szczególnie z depresją, do łatwych nie należy. Sama konwersacja oczywiście nie jest wystarczająca. Prowadzący terapię sprawdzony psycholog (zweryfikuj te opinie) powinien wprzódy obmyślić jej plan, który prezentuje się osobie chorej, a w wybranych przypadkach także członkom najbliższej familii - tak rzecz się ma w przypadku osób mających mniej niż 18 lat. Gdy prowadzone rozmowy nie przynoszą spodziewanych rezultatów, to znak, że należy do terapii włączyć również środki farmakologiczne lub skierować pacjenta na konsultację do zaprzyjaźnionego psychiatry, który będzie kontynuował leczenie.