Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).

Trudny okres dorastania - kiedy warto poprosić o pomoc psychoterapeutę?

Okres dorastania niesie ze sobą rozmaite trudności i dylematy. Młody człowiek często doświadcza specyficznych nastrojów, może gwałtownie reagować, podchodzić bardzo emocjonalnie do pewnych spraw. Jeśli zachowanie dziecka budzi niepokój, a rozmowy nie przynoszą oczekiwanych efektów, warto zapisać na konsultacje terapeutyczną. Odpowiednia reakcja pozwoli uniknąć stanów lękowych i depresyjny bądź innego rodzaju trudności w funkcjonowaniu.

psychoterapia Kraków
Source: flickr.com
Czas dojrzewania to bardzo trudny etap w życiu. Młody człowiek staje przed nowymi wyzwaniami, z którymi próbuje poradzić sobie na różne sposoby. Czasem dzieje się tak, że w tym okresie nastolatek doznaje mnóstwo cierpienia, które utrudnia tworzenie dobrych relacji oraz realizację szkolnych obowiązków. Wejście w nowe role życiowe i budowanie swojej tożsamości to niezwykle trudne aspekty okresu dojrzewania, stąd często jest to okres kryzysowy. W tym okresie pojawiają się rozmaite problemy, takie jak konflikty, nieśmiałość, nerwice, depresje, problemy z odżywianiem czy uzależnienia. Wymienione problemy mają różne przyczyny, jednak każdy nastolatek w szczególny sposób przeżywa ten okres w swoim życiu. By móc znaleźć ich przyczynę, a co za tym idzie rozwiązanie, warto zgłosić się do psychoterapeuty, który pomoże w poradzeniu sobie z różnymi kłopotami, z którymi często zmaga się młody człowiek.

W kwestii takiej jak psychoterapia (zobacz: http://pomocpsychologa.pl/psychoterapia-par/ ) Kraków zapewnia duży wybór doskonałych specjalistów. Również jeżeli interesuje nas konkretnie psychoterapia wejdź młodzieży Kraków (czytaj więcej) okaże się dobrym celem. W czasie rozmowy, specjalista stara się rozpoznać na czym polegają trudności z jakimi mierzy się młody człowiek oraz z jakiej pomocy powinien skorzystać. Specjaliści proponują również spotkania z rodzicami czy opiekunami, którzy mają wątpliwości lub potrzebne jest im fachowe wsparcie w trudnym okresie dojrzewania dziecka.

Jeśli coś niepokoi rodziców, proponowana jest konsultacja psychologiczna oraz diagnoza. Najczęściej pierwsze spotkanie z psychoterapeutą odbywa się przy obecności rodzica. Drugie spotkanie to zebranie istotnych informacji od dziecka i rodzica oraz opracowanie planu pomocy. Następne spotkania zazwyczaj odbywają się już z samym nastolatkiem, bez obecności rodzica i służą ustaleniu zasad współpracy w przypadku rozpoczęcia psychoterapii. W niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem od psychoterapii indywidualnej może okazać się psychoterapia grupowa.