Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/menu.inc).

Szum medialny wokół szczepionek dla dzieci. Prawda i kłamstwa na temat kosztów.

Jak kluczowy jest temat szczepień oraz ich konieczności wie niemal każdy, bo sprawa ta non stop powraca we wszystkich mediach, w telewizji, na blogach o dzieciach i portalach dla przyszłych i obecnych rodziców. Naprawdę dużo przestrzeni zajmują tam różnorodne informacje na temat szczepień.


szczepionka
Author: Andres Rueda
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście w opozycji do rozpowszechnianych prawd namnożyły się też kłamstwa, które może odwzorowania w badaniach nie mają, ale są rozpowszechniane non stop i powodują u innych lekką konsternację i niezdecydowanie – szczepić czy nie zaszczepić? Niejasnośći narosły wokół sporu o skuteczność i bezpieczeństwo szczepień maluszków w wieku niemowlęcym i dziecięcym.

Większość lekarzy nie wierzy w powtarzane plotki na temat szczepień i opowiada się za wprowadzaniem szczepień wliczających się do grupy szczepień ochronnych koniecznych i tych zalecanych. Dużo ludzi sądzi, iż właśnie po to badania nad nimi zajmują zwykle tak wiele lat, żeby teraz dystrybuować na rynku szczepionki sprawdzone i efektywne. Osoby przeciwne szczepieniom są przekonane, że maluchy dostają za dużo szczepionek, a preparaty używane do ich przygotowania mogą mieć groźne skutki dla zdrowia, bo mogą zawierać przykładowo szkodliwą rtęć albo inne ciężkie metale zbierające się w ciele człowieka - .

Gdy uznasz, że warto zgłębić więcej szczegółów związanych z omawianą tutaj problematyką, zerknij pod link (http://www.psychologslask.com.pl/seksuolog.html) - w tamtym miejscu odnajdziesz podobne zagadnienia.Co więcej, osoby sceptycznie lub wrogo podchodzące do tematu sądzą, iż substancje będące w szczepionkach są ogólnie szkodliwe i też są przyczyną zachorowań na wiele chorób i występowania nieoczekiwanych reakcji poszczepiennych. Jest to jawne powtarzanie mylnych opinii, ponieważ szeroko zakrojone badania przeprowadzone w wielu państwach nie potwierdziły, że szczepienie wywołuje schorzenia, o które się je podejrzewa.


Szczepienie
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.
Antagoniści utrwalają także mit mówiący o tym, że skoro nie ma epidemii konkretnej choroby na świecie, to nie jest konieczne, aby się na nią szczepić. Natomiast zwolennicy, opierając się na faktach płynących z wieloletnich analiz, a nie wyłącznie na opiniach, są przekonani co do konieczności używania szczepionek jako najlepszej, choć na pewno nie perfekcyjnej, formy zdobywania odporności na pewne choroby i przeciwdziałania ich ostremu przebiegowi. Pojawia się również zasadnicze pytanie ile kosztuje szczepionka na pneumokoki?

I czy w naszym kraju koszta nie są tak w zasadzie zbyt wygórowane. Dyskusyjny temat szczepienia bądź nieszczepienia dzieci wciąż powraca, można nawet pokusić się o stwierdzenie, iż pod wpływem rozmaitych opinii, niemających zbyt wiele punktów wspólnych z rzeczywistymi analizami, zapanowała niebezpieczna moda na unikanie szczepień dzieci.