Sposoby na piękny wygląd skóry

User login

Osoby chcące zatrzymać przemijającą młodość, nierzadko stawiają na takie zabiegi, jak wypełnianie kwasem hialuronowym. W przypadku tego zabiegu efekty mogą okazać się faktycznie zachwycające. Jednak wstrzykiwanie każdej takiej substancji może skończyć się też problemami. Jeśli chcemy postawić na wypełnianie kwasem hialuronowym powinniśmy przede wszystkim zwrócić szczególną uwagę na to, kto wykonuje zabieg - z pewnością tego typu zabiegi winni realizować tylko wysoko wykwalifikowani lekarze.

Efekty tego zabiegu są dostrzegalne i zazwyczaj satysfakcjonujące dla wielu osób, jednakże musimy pamiętać, że wypełnianie kwasem hialuronowym nie jest tak trwałe, jak liczyliby na to pacjenci wybierający ten zabieg do niwelowania zmarszczek. Efekty tego procesu są przeważnie kilkumiesięczne. Mimo to wiele osób wybiera ten zabieg, ponieważ można zrealizować go dosyć szybko i bezboleśnie dzięki zastosowanemu znieczuleniu. Rezultat jest w zasadzie od razu widoczny i osoby niezadowolone ze swojej starzejącej się skóry chętnie sięgają po wypełnianie zmarszczek z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Zabiegi kosmetyczne
Author: Bielenda
Source: Bielenda
Inną metodą, która może pomóc w zachowaniu młodzieńczego wyglądu skóry są nici liftingujące. Jest to rozwiązanie niewątpliwie nowoczesne i mniej rozpowszechnione niż uzupełnienie zmarszczek kwasami, aczkolwiek coraz więcej ludzi decyduje się na taki zabieg. Jego podstawową zaletą jest oczywiście długotrwały efekt, który utrzymuje się nawet wiele lat.

Nici liftingujące pozwalają na uzyskanie elastyczności skóry i doskonałego wyglądu na znacznie dłuższy czas niż uzupełnianie zmarszczek kwasami takimi, jak kwas hialuronowy. Z drugiej jednakże strony, zabieg ten jest poważniejszą ingerencją w ludzki organizm niż wypełnianie zmarszczek i powikłania, które mogą powstać w wyniku umieszczania nici liftingujących w ciele ludzkim mogą okazać się poważniejsze.

Warto więc decydować się na specjalistów medycyny estetycznej cenionych w środowisku lekarskim, jako że mogą oni pomóc nam wybrać najlepszą dla nas metodę utrzymania młodego wyglądu skóry. Należy mieć na uwadze, że nie jesteśmy w stanie zatrzymać upływającego czasu, a wspomniane zabiegi mogą okazać się pomocne, zatem warto je wypróbować.