Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/menu.inc).

Sporo osób tego nie rozumie lub obawia się zrozumieć. Psychoterapeuta to normalny lekarz, nie ma się czego bać

Psychoterapeuta to lekarz, lecz trochę odmienny niż większość, z którymi mamy styczność. To lekarz duszy. Być może umawiamy się na wizytę do niego z symptomami fizycznymi, które już dawniej zaklasyfikowano jako niegroźne i nie wiemy, z jakiego powodu kręci nam się w głowie, mamy nudności, boli nas głowa. jeżeli to nie są symptomy wywoływane przez określoną chorobę to zazwyczaj oznacza, że podłoże jest psychiczne.


Life coaching
Author: Pearly85
Source: http://www.flickr.com
W takiej sytuacji jedynie psychoterapeuta jest w stanie odnaleźć przyczyny tego psychicznego bólu, który zalewa ciało i nie pozwala normalnie działać.dawniej przyznanie się, że rejestrujemy się do psychiatry było bardzo odważne. Kiedyś, bo dziś częściej od psychiatry używa się bardziej oswojonego określenia - psychoterapeuta. Psychoterapeuta ciągle wielu z nas kojarzy się z zakładem psychiatrycznym, gdzie znajdują się stanowiący zagrożenie i obłąkani ludzie - przejdź na tą stronę.

Tymczasem wizyta u psychoterapeuty w Katowicach w ogóle nie znaczy, że jesteśmy zwariowani czy coś w tym stylu. Podobnie, jak wybieramy się do dentysty, gdy ząb nas boli, lub do gastrologa, gdy pali nas w przełyku, podobnie powinniśmy umówić się do psychiatry, jeśli objawy, które nie mają powodów ze strony ciała przeszkadzają nam w codziennym działaniu.


znaczna liczba ludzi stara się sobie dać radę z tym bez pomocy psychologicznej, ale bardzo często kończy się to bardzo źle. Objawy, depresja, nerwica (więcej) i kolejne do wyleczenia schorzenia można zniwelować psychiatrycznie i dzięki temu powrócić do normalnego działania. Jeśli będziemy zwlekać może się stać tak, że zerwiemy z pracą, zerwiemy kontakt z otoczeniem, staniemy się odseparowani, skazani na regres. w ten sposób działa depresja czy nerwica. Jeśli na to pozwolimy możemy mieć pewność, że samo nie ustąpi, adekwatnie jak grypy nie wyleczymy zwlekaniem, lecz leczeniem.

zdarza się ze potrzeba kilku rozmów z psychoterapeutą, bez leków, ale częściej jest tak, że leczenie jest dość długie, w trakcie leczenia często należy przyjmować tak zwane psychotropy, które wspomagają proces powrotu do zdrowia. To jest kolejne tabu, bo wiele osób na samo słowo „psychotropy” reaguje na jakieś środki, jak narkotyki, które nas odurzą i wpłyną negatywnie na naszą osobowość. w sumie można tak powiedzieć o wszystkich lekach, więc nie ma co się bać. należy pamiętać, że psycholog katowice to kolejny terapeuta, nie dorabiajmy niepotrzebnej ideologii.