Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/menu.inc).

Rzeczywista a wirtualna medycyna – jeżeli jest możliwość zarejestrowania się do lekarza za pośrednictwem internetu

Rzeczywista a wirtualna pomoc lekarska – jeśli jest możliwość zarejestrowania się do lekarza z udziałem internetu, niezwykle wiele osób korzysta chętnie z takiego rozwiązania

Lekarz
Author: COD Newsroom
Source: http://www.flickr.com
Chociaż porada lekarska online to coraz częściej napotykane zjawisko, nie da się stwierdzić, że pacjenci zaczęli rezygnować z rzeczywistych wizyt u lekarza (Więcej >>>). Oczywiście porada lekarska online dotyczy z reguły łagodnych schorzeń czy też niepokojących objawów, a potwierdzenie diagnozy odbywa się z udziałem szeregu specjalistycznych badań już po wizycie w placówce zdrowia bądź przychodni.

Z drugiej strony, zdarzają się również wirtualne konsultacje lekarskie, które dotyczą bardzo rzadkich i niespotykanych zwykle chorób. Mimo to, większość pacjentów, szczególnie tych w bardziej zaawansowanym wieku, podchodzi dość nieufnie do tego rodzaju porad lekarskich. Chociaż porada lekarska online to na pewno bardzo wygodny sposób na uzyskanie potrzebnych informacji od lekarza, to jednak wizyta u lekarza z prawdziwego zdarzenia jest pożądana wśród pacjentów.

Co więcej, na przykład rehabilitacja w praktyce pozwala osiągnąć wymierne efekty kuracji.

Jeżeli masz ochotę zgłębić uzupełniające materiały na omawiany tutaj wątek, to sprawdź to ważne omówienie (www.ursynow-specjalisci.pl/lekarze-specjalisci/medycyna-pracy/) - ono również jest warte uwagi.

Stąd też porady lekarskie w internecie dotyczą zwłaszcza tylko tych sytuacji, w których konieczne jest przepisanie lekarstw czy też skierowanie na badania. Na pewno nie da się zrobić tak konkretnych zabiegów i nawet mimo dużego rozwoju technologicznego to będzie raczej niewykonalne.

Nawet ćwiczenia, jakie możemy oglądać na nagraniach za pomocą internetu i przekazywane nam instrukcje dotyczące wykonywania rozmaitych ćwiczeń rehabilitacyjnych nie sprawią, że rehabilitacja w praktyce będzie zbyteczna. Z drugiej strony, internet może być pomocny między innymi w umówieniu się na wizytę lekarską. Dzięki temu możemy uniknąć kolejek u lekarza czy też wybrać odpowiedni dla nas termin.

Warto przyznać, że strony internetowe, które zakładają przychodnie na pewno pomagają w wygodnym dla pacjenta i odpowiednim funkcjonowaniu tego typu obiektu lekarskiego. Za pomocą takich stron możemy wybrać odpowiedniego dla nas specjalistę lub przeczytać opinie odnośnie lekarzy przyjmujących w danym gabinecie, jeśli chcemy wyszukać faktycznie bardziej doświadczonego lekarza.