Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/menu.inc).

Opieka nad potrzebującymi – to wyraża nasze współczucie i charakter. Nie zapominajmy, że nasze idealne samopoczucie nie będzie trwało zawsze, warto więc o nich myśleć

Zawsze powinniśmy utrzymywać zasadę, iż ochrona należy się tym słabym, najbardziej narażonym na zagrożenia. Do takiej grupy zaliczyć trzeba dzieci, niepełnosprawnych lub zwierzęta. To w jaki sposób podchodzimy do takich osób i zwierząt świadczy o nas, naszej kulturze, empatii i naszym człowieczeństwie. W naszym kraju wiele trzeba jeszcze uczynić na tej płaszczyźnie, jednak widać pozytywne sygnały, które pokazują, iż życie takich osób, oraz potrzebujących pomocy zwierząt, wciąż się poprawia.


na kursie pierwszej pomocy
Author: Joe Loong
Source: http://www.flickr.com
Nie można jednakże tego powiedzieć dajmy na to o cierpiących psychicznie. O takich ludziach wydaje się, że nie pamięta każda instytucja, kończy się to tak, że takie osoby są skazane na beznadziejną egzystencje w nieodremontowanych, w ogóle nieprzystosowanych do ich wymagań zakładach, w miejscach, w których od dawna nie było remontu, gdzie budynek jest niedogrzany w zimie, a jest w nim skwar w lecie, gdzie warunki są gorzej niż skandalicznie. To samo można powiedzieć o przytułkach dla zwierząt. Za mało pieniędzy tafia na ich utrzymanie, brudne, zaniedbane, znajduje się tam za dużo zwierząt, ciągle czegoś brakuje. Trzeba jednak powiedzieć z przykrością, nie widać żadnych znaków, które zwiastowałyby poprawę - .

Na szczęście istnieją ludzie o dobrym sercu, którzy przygarniają bezdomne zwierzęta. To są inaczej domy zastępcze, w których zwierzaki mogą jakiś czas pomieszkać, nim znajdą swój dom. Trochę lepiej wygląda sytuacja w kwestii opieki nad osobami starszymi. Często tacy ludzie przebywają w domu seniora, gdzie mają dość dobre warunki. Wiadomo, iż także tu da się zauważyć sporadyczne przypadki zaniedbań, niespełnianie procedur oraz ogólnie złe traktowanie starszych osób, jednakże takie zdarzenia możemy napotkać wszędzie, będą one nieuniknione, dopóki system nie będzie dostatecznie dobry. A czy taki kiedyś będzie, ciężko orzec -


Najistotniejsze zaś jest to, że w społeczeństwie panuje całkiem duża wrażliwość na innego osobnika, ponieważ to właśnie definiuje nas, jako ludzi. Trzeba więc o tym pamiętać, że zawsze jesteśmy jedynie ludźmi o określonej pozycji w hierarchii wspólnotowej, nawet, gdy dziś jesteśmy na szczycie, to nie możemy być pewni, co będzie za kilka lat. Szczególnie powinni o tym pamiętać egoiści zapatrzeni we własną osobę, nie mający szacunku do innych. Nie wiadomo, czy i oni nie będą potrzebowali pomocy za kilka lat.