Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/menu.inc).

Nawilżacz i oczyszczacz powietrza – istotne urządzenia pomagające zwalczyć wiele dolegliwości współczesnych czasów

Jakość powietrza, które wdychamy jest bardzo ważna. W szczególności tego w domu. Wysuszone powietrze, zanieczyszczone pyłkami oraz innymi cząsteczkami może źle odbijać się na ludzkim samopoczuciu, nie pomijając zdrowia naszych dzieci lub naszych zwierząt.

dzieci - powiększenie
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
wizerunek - dzieci
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Alergie są następną przypadłością obecnych czasów. Dosięgają one nie tylko człowieka, lecz z roku na rok częściej także inne ssaki, nie tylko domowe ale także z hodowli. Biorąc pod uwagę ten spory problem, każdy z nas musi zacząć polepszać jakość powietrza w swoim najbliższym otoczeniu. Dobrym rozwiązaniem jest oczyszczacz powietrza. Takie ustrojstwo filtruje powietrze (więcej) w domu przy pomocy zróżnicowanych mechanizmów i procesów filtracyjnych. W zależności od firmy czy ceny, możemy kupić oczyszczacz prostszy, z małą liczbą filtrów lub zaawansowany, który wykorzystuje równocześnie różnorodne procesy. Oczyszczacz powietrza wciąga powietrze pełne pyłków, niemiłych zapachów, wirusów, zalążków grzyba i mnóstwa innych zanieczyszczeń. Następnie, przy użyciu zróżnicowanych mechanizmów, filtrów oczyszczających i procesów (przykładowo utleniania) wypuszcza na powrót powietrze (www.klimatyzatory.sosnowiec.pl/rekuperatory-c-2_41.html) czyste oraz wolne od wszelkich pyłków. Wykorzystując tego typu oczyszczacz powietrza, z łatwością pozbędziemy się mnóstwa dolegliwości związanych z wdychaniem zanieczyszczonego powietrza.
Kolejnym ważnym urządzeniem, w które powinniśmy się zaopatrzyć jest nawilżacz powietrza. Jest on szczególnie przydatny w okresie jesienno-zmiowym. Uruchamianie grzejników oraz codzienne korzystanie z różnych urządzeń elektrycznych, znacznie pozbawia powietrze wilgotności. Powoduje wiele dolegliwości zdrowotnych, zaczynając od zmniejszenia odporności organizmu, poprzez uczucie suchości w ustach oraz na skórze, po chroniczny kaszel i bóle głowy. Nawilżacz powietrza dodaje powietrzu pożądanej wilgotności, a dzięki temu od razu zaczynamy czuć się dobrze. Tak samo jak oczyszczaczy, istnieje wiele różnych nawilżaczy powietrza na rynku. Można wybrać te najtańsze, z ceramiki lub plastikowe pojemniczki wieszane na grzejnikach. Napełnione wodą, parują i nawilżają powietrze. Ten sposób niestety ma zasięg jedynie na bardzo małej powierzchni. Możemy jednak wyekwipować się w zaawansowane, ewaporacyjne lub ultradźwiękowe nawilżacze, albo wykorzystujące kompletnie inne technologie. Wybór jest bardzo duży i możemy nabyć taki, który najbardziej pasuje do naszych potrzeb i będzie dobry do naszego lokalu.

Pamiętajmy mimo to, iż każdą rzecz należy czynić z rozwagą. Całkowite pozbawienie się kontaktu z pyłkami, może pogorszyć dolegliwości alergiczne, kiedy znajdziemy się poza domem. Za duża wilgotność powietrza, też jest niedobra, dlatego niektórzy są zmuszeni zaopatrzyć się w osuszacze powietrza, aby uniknąć stworzenia w mieszkaniu otoczenia idealnego do rozwoju pleśni.