Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).

Na czym polega przeszczep włosów

Znaczne wypadanie włosów prowadzące do łysienia jest ambarasem dotykającym przede wszystkim, ale nie jedynie mężczyzn. Strata włosów jest nadzwyczaj stresująca, dlatego coraz to sporzej osób decyduje się na przeszczepy włosów. Przeszczep włosów jest strategią znaną od dawna, jednak w obecnych czasach została dopracowana i osiąga wspaniałe rezultaty.

płótno - wizyta
Author: Platforma Obywatelska RP
Source: http://www.flickr.com
kadr - wizyta
Author: Platforma Obywatelska RP
Source: http://www.flickr.com
Ludzkość od zawsze frapowała się jak leczyć łysienie. Na pewno każdy z nas pamięta peruki francuskie, noszone nie tylko przez damy, ale zwłaszcza przez mężczyzn. Później nadszedł czas stosowania ziół i medykamentów na porost włosów. W 1939 roku japoński medyk Okuda dokonał pierwszej próby wykonania transplantacji włosów na głowie. Metoda jego przez lata była udoskonalana, jednakże autentyczną rewoltą w tejże sferze stało się zastosowanie w latach osiemdziesiątych mini- oraz mikroimplantów. W dzisiejszych czasach przeszczepia się owłosienie na brwi, skronie i wąsy, niekiedy włosy łonowe a także rzęsy.

Najczęstszą przyczyną łysienia jest szkodliwe działanie męskich hormonów. Testosteron pod działaniem enzymów przekształca się we krwi na dihydrotestosteron, czyli swoją aktywną formę, która może wywoływać łysienie. Tylko włosy na potylicy nie są wrażliwe na działanie tejże odmiany męskiego hormonu płciowego. Właśnie z owej przyczyny jednostki łysiejące posiadają z tyłu głowy dużą ilość włosów, która wystarcza do przeprowadzenia przeszczepu. Mało tego włosy te są odporne na wypadanie. Kobiety łysieją o wiele rzadziej aniżeli mężczyźni. Czasem pod wpływem męskich hormonów, a niekiedy z niedoboru estrogenu. Kobiety z reguły mają mocno przerzedzone włosy w okolicach czoła oraz w centrum głowy. Dzięki przeszczepowi można je zagęścić. Do pozostałych powodów łysienia należą: stres, kiepska dieta, nieodpowiednia pielęgnacja włosów, schorzenia. Jeżeli idzie o przeszczep włosów cena waha się 3-10 tys. złotych.

Przeszczep włosów polega na chirurgicznym zaczerpnięciu włosów z pozostałych partii ciała i wszczepieniu je na szczyt głowy. Włosy do przeszczepu brane są ze skóry tyłu oraz boków głowy, gdyż tenże obszar u osób cierpiących na zbytnie wypadanie włosów mieści szczepy włosów dominujących, które są w stanie rosnąć na każdej wyłysiałej części głowy. Doktor musi rozdzielić wszelkie pobrane włosy na szczepy, jakie zawierają 1-6 włosów. Tak przygotowane szczepy zostają wszczepiane w wyłysiałą skórę głowy.