Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/menu.inc).

Masaż sportowy - dla kogo oraz na czym polega

Masaż sportowy skierowany jest do osób, jakie regularnie uprawiają sport. W swych technikach podobny do masażu klasycznego, ale wykonywany jest o wiele bardziej żwawo oraz z większą intensywnością. Dopomaga zapobiegać kontuzjom, likwiduje skutki przetrenowania, rozgrzewa jak też relaksuje mięśnie oraz zapobiega zakwasom po ćwiczeniach.

wygląd - portret
Author: Zenspa1
Source: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o masaż sportowy Wrocław, Gdańsk oraz Szczecin to ośrodki w których bez problemu odszukamy należytego fizjoterapeutę. Masaż sportowy jest formą leczenia zdolną do korygowania wielu problemów - jest w najwyższym stopniu skuteczną terapią oswobadzającą od napięć mięśniowych i przywracającą równowagę układu mięśniowo-szkieletowego. By masaż sportowy był efektywny, należy zrealizować maksymalnie 20 zabiegów, po jakich stosuje się dwutygodniową przerwę, ze względu na oznaki przyzwyczajenia muskułów do impulsów mechanicznych. Zamierzeniem masażu jest zapobieganie oznakom patologicznym, które mogą zaistnieć na skutek długich przeciążeń muskułów jak też stawów. Masaż sportowy może spełniać następujące role: grzejącą (przygotowanie do zawodów), aktywizującą (przyśpieszenie powrotu układu po dużym wysiłku), leczniczą (wspomaganie terapii urazów).

Masaż sportowy dzielimy na cztery główne etapy: Masaż ćwiczebny. Wykorzystuje się go w okresie całego cyklu treningowego. Zamiarem wykonywania masażu treningowego jest podniesienie zdolności sportowca do pracy, powiększenie możliwości czynnościowych jego ciała. Wykorzystywane techniki to mocne rozcieranie jak też gniecenie. Głębokość masażu, moc jak też czas trwania zależą od osobistych cech i właściwości zawodnika, jak również od praktykowanej dyscypliny. Masujemy wyłącznie te grupy muskułów, które najbardziej pracują w czasie treningu. Ostatni masaż ćwiczebny powinniśmy przeprowadzić na dwa dni przed ważnymi zawodami. Ostatnie masaże muszą być troszeczkę dłuższe jak też energiczniejsze, z wyjątkowym uwzględnieniem grup mięśniowych, jakie w trakcie walki sportowej przyjmą na siebie największe obciążenia. Jeżeli interesuje Cię masaż sportowy a przebywasz we Wrocławiu, starczy że wpiszesz w przeglądarkę zabiegi fizjoterapeutyczne wrocław.

Masaż przed konkursami - Zabieg realizowany jest kolejnego dnia po ostatnim masażu treningowym i stosowany do dnia startu. Masaż powinien obejmować całe ciało.