Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).

Kilka praktycznych rad dla nowoczesnej mamy karmiącej, czyli co dobrze mieć zawsze przy sobie, aby nie pozwolić się zwariować

Karmienie piersią nie jest tak trudne, jak może się wydawać na podstawie historii opowiadanych przez nasze ciotki czy znajome na grupach dyskusyjnych w Internecie. Ale mimo, iż laktacja jest biologicznym mechanizmem wypracowanym przez naturę, nie zawsze i nie wszystkin mamom przychodzi bez trudu wykarmić swojego brzdąca. Dlatego też dzisiejsi producenci oferują bardzo wiele produktów wspierających młode matki karmiące swoje dzieci piersią.

mama dziecko i zabawki
Author: Haylee Sherwood
Source: http://www.flickr.com
Pierwszą pozycją w niezbędniku matki karmiącej musi być stanik do karmienia. Jest on częścią bielizny, która ma być praktyczna oraz wygodna, bowiem młoda matka będzie go mieć na sobie przez kilka (lub paręnaście!) kolejnych miesięcy tak za dnia, jak i w nocy. Dlatego też w celu trafnego doboru biustonosza warto udać się do specjalistycznego sklepu z bielizną dla mam. Dobrze dobrany stanik do karmienia powinien zagwarantować tak wysoki komfort używania mamie, jak i prosty dostęp do piersi dziecku. Innym usprawnieniem dla matek, które mają kłopoty z nawałem pokarmu będą specjalne wkładki laktacyjne do stanika. Są one proste w użyciu, wyprodukowane z naturalnych materiałów i dostępne właściwie w każdym supermarkecie. Efektywnie wchłaniają nadmiar mleka zapobiegając przemoczeniu stanika.
Świeżo upieczone mamy, które rozważają karmienie mieszane, czyli takie, gdzie oprócz mleka mamy dziecko otrzymuje mieszankę mleka modyfikowanego, mogą też kupić laktator elektryczny. Jest to urządzenie, które za pomocą niewielkiego podciśnienia wysysa pokarm z piersi do specjalnego pojemniczka, z którego po przykręceniu odpowiedniego smoczka może korzystać głodny maluch. Pokarm można również zamrozić i przechować na momenty kryzysowe, takie jak zastój pokarmu czy osłabioną produkcję mleka. Laktator elektryczny nie różni się od ręcznego zasadą działania, lecz jedynie tym, że działa na prąd i zasysa mleko bez konieczności „pompowania”, a więc zaciskania rączki na ręcznym laktatorze.

Dla wielu mam może okazać się to łatwiejszym rozwiązaniem, lecz te preferujące zwiększoną kontrolę nad siłą zasysania wybiorą pewnikiem odciągacz ręczny.