Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).

Kiedy nasz pies niedomaga – pomoc weterynarza

Posiadanie psa związane jest z licznymi obowiązkami. Już od niemal pierwszych dni, kiedy pies pojawia się w naszych czterech kątach, musimy pamiętać o wizytach u lekarza weterynarii. Zdecydowana część tych wizyt to wizyty profilaktyczne, w czasie których pupil musi zostać zaszczepiony i odrobaczony.

stykówka - zwierzę
Author: Furya
Source: http://www.flickr.com
Znaczna część posiadaczy psów odwiedza z nimi prywatne gabinety weterynaryjne. Przez mieszkańców Warszawy wyjątkowo chętnie jest wybierana lecznica weterynaryjna bemowo mająca za swoją siedzibę. Jak bardzo dużo innych lecznic, również lecznica weterynaryjna Bemowo jest lecznicą prywatną. przychodnia (www.m-med.wroclaw.pl/contact/) weterynaryjna warszawa mająca za swoją siedzibę to świetnie wykwalifikowany personel , który w pełni oddaje się swoim czworonożnym pacjentom. Pracujący w przychodni weterynaryjnej lekarze pełnią dyżury na tygodniu, ale także w dni wolne od pracy. Możliwość otrzymania pomocy także w czasie świąt czy weekendów to ogromny atut takich placówek. Chcąc wyszukać konkretne przychodnie mieszczące się w naszej okolicy, dobrze jest skorzystać z pomocy globalnej sieci komputerowej, wpisując np. hasło „przychodnia (sprawdź informacje) weterynaryjna Warszawa”.

Opieka nad pupilem wymaga od jego posiadacza wiele czasu. Psiak potrzebuje przecież naprawdę sporej dawki ruchu, co dla jego właściciela oznacza konieczność wychodzenia na spacer bez względu na to, jaka za oknem jest pogoda. Zagwarantowanie psu niemałej dawki ruchu to oczywiście nie wszystko. Każdy właściciel psa musi pamiętać także o podaniu psu specyfików odrobaczających, odpowiednich szczepieniach ochronnych. Jednym z istotniejszych szczepień, o którym nie można zapomnieć jest szczepienie przeciwko wściekliźnie. Szczepienie przeciwko wściekliźnie jest w Polsce szczepieniem , które ma charakter obowiązkowy. Szczepionkę pupil ma podawaną raz w roku.

Na pierwsze szczepienie przeciwko tej chorobie mającej charakter zakaźny powinno się zgłosić się, kiedy pupil ma trzy miesiące. Inne szczepienia nie mają już charakteru obowiązkowego, ale mimo to rozsądnie jest psa zaszczepić chociażby przeciwko parwowirozie i nosówce. Nie zapominajmy, że szczepionki nie gwarantują pełnej ochrony przed zachorowaniem. Jeśli jednak pupil zachoruje, to przebieg choroby okaże się znacznie bardziej łagodny niż w przypadku, kiedy zachoruje pupil , którego właściciel nie zdecydował się zaszczepić. Naprawdę ważne jest także odrobaczanie psa. Zapewnia to ochronę przed pasożytami nie tylko pupilowi, ale również domownikom. Średnio każdy psiak powinien być odrobaczany co pół roku.