Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/menu.inc).

Kłopoty natury psychicznej to oznaka naszych czasów. Są coraz częstsze, na szczęście istnieje odpowiednia pomoc

Codzienna egzystencja potrafi dać w kość nawet najbardziej wytrzymałym. Pogoń za sukcesem, troska o najbliższych, wzrastające ambicje i pozostałe niespodziewane wydarzenia, to jedynie wierzchołek góry lodowej. Gdzieś bowiem jest miejsce, w którym kumulują się te wszystkie niepokoje, jakich nie odreagowaliśmy tylko schowaliśmy głęboko, ażeby nie przeszkadzały nam w codziennym życiu.I dopóki jest dobrze, dalej odpowiednio funkcjonujemy i wszystko gra, to nawet nie myślimy o swojej kondycji psychicznej. Gorzej, gdy trudności emocjonalne staną się tak silne, że przestaniemy zwyczajnie funkcjonować. W takiej sytuacji być może będziemy zmuszeni skorzystać z odpowiedniej pomocy, na przykład - psychoterapia w Warszawie.

psycholog
Source: flickr.com
Psychoterapia są to techniki lecznicze, które pomagają w leczeniu rozmaitych schorzeń i problemów natury psychologicznej. Te techniki mają podstawę w kontakcie międzyludzkim, a więc odróżniają się od leczenia typowo medycznego. Psychoterapia w dzisiejszym rozumieniu powstała dzięki psychoanalizie, ale współcześnie jest zaadoptowana przez kolejne gałęzie psychologii, przykładowo psychologia poznawcza - sprawdź szczegóły.

W przeszłości tego typu leczenie było uznawane za coś dziwnego, przesadnego, a sam pacjent był traktowany jak nienormalny. To oczywiście złe myślenie, jakie ma chyba swoje źródła w niedoinformowaniu czy zwyczajnym braku wiedzy. Już nawet psychologia była traktowana jako dział od którego korzystniej trzymać się z daleka, natomiast psychiatria (zobacz również psychoterapia online) to w ogóle kojarzyła się z zakładem dla chorych psychicznie. Dzisiaj to pojęcie jest w większym stopniu akceptowalne, a psychoterapię przechodzą rożni ludzie – od biednych i skrzywdzonych przez los po bogatych ludzi sukcesu, którzy mają pewne kłopoty natury emocjonalnej. Proponowaną formą psychoterapii jest także terapia małżeńska w Warszawie (polecam propsyche).


Wydaje się jednocześnie, iż świadomość rozumienia tego pojęcia powoli się odmienia, bo świadomość społeczna kolejnych chorób i problemów ze zdrowiem staje się bardziej normalna. Być może to wpływ różnorodnych kampanii społecznych, jakie uświadamiają nam, że te kłopoty to nic dziwnego, a jednocześnie, mogą one dopaść każdego z nas. Nie można więc się przejmować jakimiś opiniami czy jednostkowymi przykładami braku tolerancji. Jeśli faktycznie nasza kondycja psychiczna jest w słabej formie trzeba się zastanowić na wizytą u psychoterapeuty. To faktycznie najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji, bez żadnych podtekstów i nieporozumień.