Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).

Jakie ma przyczyny tak duża ilość rozmaitych kłopotów z psychiką, kto się zajmuje ich leczeniem.

Kłopoty ze zdrowiem mogą się pojawić nie tylko z samym ciałem. Niejednokrotnie mogą też dotyczyć także kwestii psychiki, także znacznie utrudniając codzienne życie.

Rozmowa z psychiatrą
Author: Mike Renlund
Source: http://www.flickr.com
Niestety wśród ludzi w naszym kraju panował jeszcze całkiem niedawno pogląd, że leczenie ich jest wstydliwe, i chorzy jak tylko mogli to unikali wizyty u specjalisty. O ile podczas leczenia tradycyjnych schorzeń nie było z tym żadnego problemu, to perspektywa pojawienia się u psychiatry czy psychologa powodowała gwałtowne sprzeciwy. W dużej mierze bierze się z przesądu, że psychiatra Kraków to lekarz, jaki przy pierwszej nadarzającej się okazji wyśle pacjenta do zamkniętego szpitala. Rzeczywiście w pewnych przypadkach tego typu diagnozy się pojawiały, lecz duża część pacjentów to byli normalni ludzie, jacy po prostu szukali pomocy. I jeśli zdecydowali się udać do takiego lekarza, to taką pomoc najczęściej dostawali. Albo przy pomocy odpowiednich seansów terapeutycznych, albo w postaci farmakologicznych środków - o sposobie leczenia decyzję podejmował lekarza na podstawie przeprowadzonych badań.

Niestety współczesne tempo życia, ciągły stres i brak odpoczynku mają duży wpływ na to, może się dziać z ludźmi także jeśli chodzi o psychikę. Zaczynają się pojawiać różnego rodzaju depresje, myśli samobójcze i brak motywacji do jakichkolwiek działań. Jeśli zauważy się u kogoś tego typu objawy, to zastanowić się należy nad tym, czy jednak komuś takiemu nie będzie potrzebna pomoc. Co istotne, ona sama może się przed tym bardzo wzbraniać, czasami reagować nawet agresją i wrogością. Lecz nie można się tym przejmować, a spróbować przekonać do tego, żeby jednak się udać po jakąś poradę. Początkowo może to być na przykład psychoterapia (www.psychodynamiczni-gdynia.pl/psychoterapia/psychoterapia-mlodziezy/) Kraków - podczas spotkania można będzie ustalić wstępne powody kłopotów i zaproponować dalszy sposób leczenia.

W niejednym przypadku pomoc psychoterapeuty całkowicie powinna wystarczyć i nie będzie potrzeby zażywania leków, jeśli jednak okazałoby się to niezbędne, to kolejnym etapem może być odwiedzenie psychiatry.