Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/menu.inc).

Jak prawidłowo zidentyfikować ugryzienie kleszcza?

Wiosna to moment, gdy stwierdza się większą ilość ugryzień wszelkiego typu insektów. Bardzo łatwo jest możliwe zmylić np. ukąszenie przez komara z ugryzieniem kleszcza przynajmniej na początku. Dlatego też tak ważna jest wiedza nie tylko na temat jedynie odczynu, ale także zabiegów, jakie należy zacząć w późniejszej kolejności. Każdy dorosły człowiek musi poznać postać i specyficzne cechy boreliozy. Oto parę wskazówek, które powinny pomóc rozróżnić zaróżowienie na naskórku po ugryzieniu komara od boreliozy.

kleszcze - las
Author: Mig Gilbert
Source: http://www.flickr.com
Natychmiastowa pomoc po ugryzieniu kleszcza jest konieczna, bowiem nieprawidłowe podejście może wywoływać groźną dolegliwość, czyli boreliozę. Właśnie powiększające się zaróżowienie na skórze jest jednym z jej symptomów. Ugryzienie kleszcza powoduje ślad, który objawia się bardzo szybko powiększającym się zaróżowieniem. Jednak należy pamiętać, że nie za każdym razem ugryzienie kleszcza skutkuje krętkowicę kleszczową, (szczegółyna ten temat- Klinika Stomatologiczna Aurident)ale w każdym przypadku najważniejsza jest profilaktyka, dlatego każdy ugryziony powinien wykonać test na boreliozę. Zaróżowienie może być skutkiem reakcji uczuleniowej na ukąszenie, a więc zaczerwienienie po kleszczu nie uaktywnia się u wszystkich ugryzionych osób. Więc jak właściwie rozpoznać symptomy wynikające z rumienia wędrującego? Głównie zaczerwienienie będzie się w błyskawicznym tempie rozrastało dla przykładu w krótkim czasie osiągnie średnicę 5 cm. Może zacząć się pieczenie i swędzenie, ale nie za każdym razem musi tak być. U grupy osób występują inne objawy dla przykładu ból stawów, mięśni, ból głowy i zwiększona akcja serca. Rumień wędrujący to czerwony znak wokoło, którego robi się czerwieniejący krąg.

ukąszenie kleszcza to stan, który powinien być skontrolowany przez lekarza, dlatego, że rumień wędrujący często znika po miesiącu bez względu na to czy był leczony czy też nie, ale borelioza (sprawdź czym jest borelioza ilads) może się uaktywnić po jakimś czasie. Na początku zaczerwienienie umiejscawia się w obszarze ugryzienia, ale w późniejszych stadiach przemieszcza się dla przykładowo na uda, pośladki, głowę,pachwiny, pachy, a również pod kolana. Jeśli test na boreliozę będzie pozytywny to konieczna będzie kuracja antybiotykowa.