Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).

Dyscyplina sportu - kulturystyka dla wszystkich

Istnieją dyscypliny sportu, mogące zachwycać, a niejednokrotnie i wzbudzać spory podziw. Jednym ze sportów - z pewnością - jest dyscyplina zarówno amatorska, jak i zawodowa, uprawiana przez tzw. kulturystów, w których wyróżnia się zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Coraz częściej spotkać się można także z zawodami, gdzie najlepsi w tejże dyscyplinie pokazują swe ciało, do których zalicza się m.in. turniej Arnold Classic oraz Mr. Olympia.

marina - sprzęt
Author: Arkadiusz Sikorski
Source: http://www.flickr.com
sprzęt - powiększenie
Author: Arkadiusz Sikorski
Source: http://www.flickr.com
kulturystyka jest dyscypliną specyficzną, która polega głównie na ukształtowaniu sylwetki ciała za sprawą fizycznych ćwiczeń, które wykonuje się z pewnym obciążeniem. Ponadto na kulturystykę nakładają się również między innymi różnego rodzaju diety, dopingi oraz - co ważne - specjalne odżywki, które w znaczący sposób mogą poprawić masę ciała, równocześnie w szybkim tempie wzbogacając ją o kolejne kilogramy i nie tylko. Dla kulturystów początkujących dostępne są na wielu stronach odpowiednie plany ćwiczeń, należycie opisane diety dla każdego, zależnie od stopnia zaawansowania i masy ciała, jak również i fora, na których można uzyskać odpowiedzi na ważne pytania. Początki kulturystyki sięgają XIX wieku, z kolei jako dyscyplina sportowa działa od lat 40. XX wieku, natomiast w Polsce - od siedemdziesiątych, kiedy to również (ważny link) i rozpoczęto organizację zawodów dla pań. Dziedzina ta obejmuje również różnorodne kategorie wzrostowe, do których jednak wprowadzono ograniczenia wagi. Wyróżnia się m.in. kulturystykę ekstremalną, klasyczną oraz naturalną. Światowa kulturystyka jest objęta opieką IFBB, a w Polsce - PZKFiTS oraz federacje mniejsze. Warto też wiedzieć, że suplementy diety stosować można jedynie w dwóch kategoriach, gdyż naturalna kategorycznie zabrania stosowania jakichkolwiek wspomagaczy masy.

Do środków tego typu można zaliczyć m.in. ornitynę, beta-alaninę, cytrulinę, bądź portagen.

Jeśli zainteresował Cię opisywany artykuł, kliknij bez wahania tutaj, gdyż ta propozycja na pewno także jest warta Twojego zainteresowania.

Pośród nich dostępna jest również najbardziej znana kreatynina, która znajduje się wręcz na półce każdego kulturysty - zarówno amatora, jak i profesjonalisty. Ma ona bowiem wpływ na siłę oraz metabolizm mięśni, toteż jest tak chętnie stosowana przez kulturystów.