Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/menu.inc).

Dlaczego warto ochraniać zęby przed ubytkami, jakie są najczęściej stosowane materiały na wypełnienia.

Próchnica jest aktualnie jedną z najpoważniejszych chorób naszego społeczeństwa. I to mimo coraz nowocześniejszych szczoteczek, past do zębów czy też preparatów chroniących w dalszym ciągu ogromne ilości osób mają problemy z zębami. W dużej mierze jest to efektem braku należytej higieny. Tak naprawdę najlepsza nawet szczoteczka sama zębów nie umyje, jeśli jej właściciel nie będzie się tym zajmował systematycznie, to tu już nie jest w stanie pomóc. Jeżeli dołoży się do tego niewłaściwą dietę, składającą się z ogromnej ilości słodzonych napojów i słodyczy, to przepis na dziury w zębach gotowy.

A jeśli zaczną się one już pojawiać, to należy od razu z nimi zrobić porządki. Leczenie zębów w początkowym stadium próchnicy jest bezbolesne i stosunkowo tanie. Problemy rozpoczynają się, jeżeli będzie potrzeba leczenia kanałowego, wówczas należy się liczyć co najmniej z paroma wizytami i kilkuset złotymi do wydania. Dlatego też należy systematycznie chodzić do dentysty i na bieżąco zaleczać wszystkie ubytki, jakie się pojawią.

Dentysta
Author: ND Strupler
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle ważną sprawą przy leczeniu zęba będzie rodzaj użytego materiału do wypełnień. materiały stomatologiczne w ostatnim czasie znacznie się zmieniały, obecnie nowoczesne wypełnienia są naprawdę bardzo mocne i dobrze przymocowują się do podłoża. Ma to o tyle znaczenie, że zęby po zaplombowaniu mają być normalnie używane, a tym samym narażone na ścieranie i gryzienie twardych rzeczy. Jeśli materiał wypełniający byłby nie najlepszej jakości, to w pewnym momencie mógłby on ukruszyć się albo wypaść, a to wiązałoby się z koniecznością ponownego leczenia. Aktualnie najczęściej stosuje się utwardzane światłem wypełnienia kompozyty. Najczęściej kładzie się je warstwami, każdą następną dobrze utwardzając, i w ten sposób odbudowuje się całego zęba.

Dobrze zrobione plomby bez żadnego problemu mogą wytrzymać wiele lat użytkowania, rzecz jasna od warunkiem odpowiedniego dbania o higienę jamy ustnej. A im plomb będzie mniej, tym więcej pozostanie prawdziwego zęba, a leczenie będzie dużo szybsze i mniej będzie bolało.