Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).

Dlaczego dobrze jest skorzystać z porad lekarskich przez internet?

Wiele cennych porad, dostępnych przy pomocy internetu można wprowadzić w życie, korzystając z możliwości leczenia na miejscu

medycyna - wizerunek
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Zwłaszcza w przypadku rzadkich i mocno uciążliwych chorób, jak nowotwory, pomoc udzielana za pośrednictwem internetu może okazać się naprawdę cenna. Dzięki internetowemu kontaktowi z naprawdę bardziej wykwalifikowanymi specjalistami możemy zdecydować się na inne metody leczenia.

Nic więc dziwnego, że porada lekarska online związana z leczeniem nowotworów rzeczywiście może być przydatna. Wiele osób korzysta z tego typu możliwości i taka opcja staje się z roku na rok coraz popularniejsza. Porada lekarska online to bardzo często również możliwość na „złapanie kontaktu” z zagranicznym naukowcem, który specjalizuje się w wąskiej dziedzinie medycyny. W ten sposób konsultacja z wysoko wyspecjalizowanym lekarzem z udziałem internetu umożliwia powrót do dobrej formy psychicznej pacjentów w naprawdę trudnym stanie, dla jakich lekarze na miejscu nie znajdują już ratunku.

medycyna - stykówka
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Klasycznym przykładem może być fizjoterapia w onkologii, która jest nierzadko niezwykle przydatna, między innymi po operacyjnym wyeliminowaniu nowotworu. Lekarz udzielający porady za pośrednictwem internetu może w praktyce wybrać znanego mu fizjoterapeutę i zalecić jego pomoc.

Fizjoterapia (odkryj serwis) w onkologii jest aktualnie dość zaniedbywaną dziedziną, jednak może faktycznie polepszyć nie tylko zdrowie fizyczne, ale również i formę psychiczną pacjentów. Za sprawą rehabilitacji pacjenci osłabieni długotrwałym leczeniem mogą zregenerować część utraconych sił, ale w szczególności mogą odzyskać wiarę w swoje możliwości i w to, że zostaną w zupełności wyleczeni.

Jak pokazują badania, niejednokrotnie systematyczna rehabilitacja przynosi o wiele lepszy rezultat niż ciężkie do wytrzymania przez pacjenta leczenie farmakologiczne. Nic więc dziwnego, że wielu lekarzy poleca właśnie ten sposób dbania zarazem o psychiczną, jak i fizyczną formę pacjenta. Fizjoterapia w onkologii dość często jest związana z reguły z narządami ruchu, jakie po operacji usunięcia guza nie pracowałyby odpowiednio bez regularnych ćwiczeń, prowadzonych przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę.