Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/menu.inc).

Dlaczego badania składu ciała są tak przydatne w różnych sytuacjach, jak działają analizatory.

Wielu ludzi zaczyna przykładać coraz większą uwagę do właściwego trybu życia, aktywnie ćwiczy i dba o swoją dietę. Dość spore znaczenie ma w tym wszystkim także regularne sprawdzanie wagi swojego ciała, dlatego też nawet najprostsza domowa waga też będzie potrzebna.

zdrowie - fotka
Author: Daniel Fabrykiewicz
Source: http://www.flickr.com
Przy jej pomocy można będzie szybko stwierdzić, czy się zrobiło jakiś postęp, czy na przykład będzie trzeba się przyłożyć po ostatnich świętach. Jeśli ktoś będzie chciał iść jeszcze krok dalej, to zastanowić się może nad analizatorem składu ciała. Dają one dużo większe możliwości niż normalne wagi, doskonale więc się sprawdzą przy osobach, które z jakiś powodów będą chciały mieć więcej kontroli nad swoim ciałem. A że współczesne analizatory mogą naprawdę dużo zaoferować rozmaitych możliwości zarówno pod kątem domowych kontroli jak i w specjalistycznym zaawansowaniu, to ich popularność systematycznie rośnie. Coraz częściej analizator składu ciała znajduje się również na wyposażeniu siłowni i klubów fitness, przez co użytkownicy tych miejsc sprawnie mogą ocenić swój stan.

Przy analizatorach domowych otrzymywane rezultaty mogą się niekiedy różnić od stanu faktycznego, gdyż wykorzystywana w nich technika nie jest dokładna w stu procentach. Profesjonalne analizatory, takie jak na przykład seca mbca, mają dużo większe możliwości, ale też ich cena jest znacznie większa.

Zaczekaj chwilę! Zaintrygował Cię artykuł? Masz chętkę na kolejne informacje? To miłe. Kliknij w ten link i przekieruj się do witryny z detalami na wybrany temat.

Przede wszystkim oferują one znacznie lepszą dokładność pomiarów, ale też przez lepsze algorytmy mogą policzyć znacznie więcej rozmaitych parametrów.

Typowe analizatory działają w oparciu o zjawisko bioimpedancji. Będą one wykorzystywać podczas swojej pracy słabe elektryczne impulsy, jakie są przepuszczane przez ciało a później oceniane. W związku z tym że każdy rodzaj tkanki będzie inaczej przepuszczać prąd, to w oparciu o wcześniej wprowadzone parametry można ocenić zawartość tkanki tłuszczowej w stosunku do mięśni. W czasie badań najczęściej będzie się uwzględniać wiek danej osoby, płeć i wzrost, lecz w bardziej zaawansowanych urządzeniach podaje się także typ sylwetki czy poziom wysportowania.