Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/menu.inc).

Czym jest laboratorium oraz jakie sprzęty w nim powinny się znaleźć? jakich rzeczy nie może tam zabraknąć?

Laboratorium to miejsce, gdzie prowadzi się różne badania naukowe albo pozyskuje się wynik analiz lekarskich. Aby spełniało swoje zadanie potrzebny jest specjalistyczny sprzęt laboratoryjny. Co zatem powinno znaleźć się w tym miejscu?

Sprzęt do laboratorium
Author: Tekniska museet
Source: http://www.flickr.com
Ilość sprzętów, które tam są jest bardzo duża więc na pewno nie sposób podać tu wszystkie. Gdy dodać do tego jeszcze różnego rodzaju odczynniki albo substancje chemiczne jak i meble, jakie powinny to wszystko pomieścić, to powstaje nam spory zbiór. Na pewno również każde laboratorium wygląda trochę inaczej, w zależności od tego, do czego się go używa. Do standardowych narzędzi należy ampuła laboratoryjna, jest to szczelne naczynie, w którym przechowuje się różne substancje, jakich nie można trzymać w standardowych pojemnikach.

Do wymierzenia substancji ciekłych może służyć menzurka, jaka jest chyba wielu osobom znana chociażby z chemicznych eksperymentów na lekcjach. Pipeta to kolejna znana rzecz, to nic innego jak szklana rurka, jaką przenieść możemy różne ciecze. Obecnie są również pipety automatyczne, które w precyzyjny sposób odmierzają różne substancje. Do tych bardziej skomplikowanych urządzeń przydatne są też wymienne końcówki do pipet. Do dozowania używany jest również wkraplacz, jakim możemy bardzo precyzyjnie i powoli wkraplać potrzebne substancje.

Probówka należy do niewielkich naczyń, których w laboratorium (meble laboratoryjne) powinno być pod dostatkiem. Ze względu na jej kształt, który uniemożliwia postawienie na blacie, przydatny jest też statyw na probówki. Z bardziej skomplikowanych i mało znanych rzeczy trzeba wymienić eksykator. Jest to naczynko przypominające w kształcie garnek. Wykonane jest z grubego szkła a całość zamyka się szczelnie pokrywką. W takim miejscu można trzymać próbki, jakie są wrażliwe na wilgotne powietrze.

To tylko część spotykanych w laboratorium naczyń używanych na co dzień. Nie da się tak za jednym razem powiedzieć o kompletnym wyposażeniu jak różnego rodzaju wagi, parowniczki albo podgrzewacze. Na pewno laboratorium to miejsce wyjątkowe, jakie składa się z ogromnej ilości rzeczy.