Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).

Czym jest AMD?

Oczy są jednym z najbardziej niezawodnych i wręcz bezcennych zmysłów każdego człowieka, toteż niezwykle ważne jest, aby troszczyć o niego jak najlepiej. O oczy powinno dbać się w należyty sposób, jak również – co ważne – podejmować leczenie, kiedy zaistnieje takowa potrzeba, jednocześnie nie lekceważąc nawet błahych objawów, bowiem ostatecznie mogą one okazać się jedynie wstępem do sporych ambarasów. Niejednokrotnie lekceważone problemy związane z oczami mogą doprowadzić do nieodwracalnych zmian, a nawet – utraty wzroku, co należy mieć zawsze na uwadze.

lek - obrazeczek
Author: Bureau of Land Management
Source: http://www.flickr.com
Jedną z problemów oczu jest tzw. AMD, inaczej mówiąc zwyrodnienie plamki żółtej. W kwestii takiej jak amd choroba oczu leczenie oraz jej objawy okazać się mogą niezwykle sporną kwestią w każdym znaczeniu. Jest to choroba przewlekła oraz genetyczna, jak też postępująca. Z reguły występuje ona u osób po 50. roku życia, lecz niewykluczone jest, iż może również objawić się u ludzi młodych, również i dzieci. AMD prowadzi też do pogorszenia się stanu wzroku, a nawet ślepoty całkowitej. Choroba (doświadczony podolog w Zabrzu) ta występuje pod dwoma postaciami – suchą i wysiękową. Druga z nich jest najbardziej możliwa u młodych ludzi. Najważniejszym objawem jest widzenie prostych linii jako falistych albo trudności w czytaniu, które bez ustanku postępują. Finalne skutki uzależnione są od tempa rozwoju choroby. Bardzo często występuje u kobiet, które są bardziej narażone na zwyrodnienie plamki żółtej od mężczyzn. Przyczyn może być wiele. Znaczna większość chorób jest genetyczna, lecz AMD może pojawić się ze względu na nadciśnienie układu sercowo-naczyniowego, poprzez palenie papierosów niedobór witamin, bądź zbyt intensywne światło. AMD może być leczone – w tejże kwestii jest stosowana tak zwana laserowa korekta wzroku Śląsk natomiast jest województwem, które obfituje w najlepszych specjalistów, podejmujących się podobnych zabiegów.

Laserowa korekta polega przede wszystkim na niszczeniu uszkodzonych naczyń krwionośnych, pod warunkiem, że nie są one położone w okolicy plamki żółtej. Laser to metoda coraz bardziej powszechna na całym świecie i jest ona stosunkowo bezpieczna. Niestety, żadna z metod nie potrafi poprawić wzroku, a tylko zahamować dalszy rozwój AMD.