Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/menu.inc).

Czemu nie należy się spóźnić ze złożeniem swojego pitu, na co przeznaczyć można swój 1 procent podatku.

Im bliżej końca kwietnia, tym więcej w telewizji, prasie i radiu pojawia się wiadomości o przybliżającym się końcu rozliczeń podatkowych. Bo właśnie wtedy mija okres, kiedy trzeba wysłać do urzędu skarbowego swoje zeznanie podatkowe. Jeżeli ostatni dzień kwietnia przypada na weekend, to wówczas pit przesłać będzie można w pierwszym dniu maja, w każdym innym przypadku data ta nie może zostać przekroczona.

Rozliczanie PIT - jak zrobić to dobrze?
Author: Chris de Kok
Source: http://www.flickr.com
Nie należy lekceważyć tego, ponieważ za niedopełnienie obowiązku będą grozić poważne kary, a z pewnością konieczność tłumaczenia się przed urzędnikami. Czasu na wypełnienie zeznania naprawdę jest sporo, bo aż cztery miesiące, i jeżeli ktoś dokumentów nie wyśle w terminie, to przeważnie przez własną głupotę. Jeżeli z jakiegoś powodu ktoś miałby problem ze zdążeniem, to dużo lepiej jest wysłać wstępnie przygotowane zeznanie i potem dostarczyć korektę, niż nic nie złożyć i narazić się na wysokie kary.

Jeśli masz ochotę zgłębić dokładniej dane na prezentowany wątek, to zobacz tutaj praktyczne materiały, posiadające dodatkowe newsy.

A jeśli chodzi o wypełnienie pita również nie powinno być problemów, bo różnych możliwości do tego jest naprawdę dużo.

Duża część osób będzie miała na tyle proste rozliczenia, że bez żadnego problemu sobie sama poradzi z obliczeniem wszystkiego. Niezwykle przydatny jest w tym na przykład jakiś darmowy program do pit, w którym wystarczy wprowadzić wszystkie dane personalne, przepisać z otrzymanych od pracodawców dokumentów kwoty i wszystko co wymagane zostanie policzone. Tak przygotowane zeznanie można wydrukować albo przepisać, a następnie złożyć je w urzędzie skarbowym. Ostatnie wersje takich programów mają też możliwość elektronicznego przesyłania formularzy, coraz więcej osób zaczęło już korzystać z tego typu możliwości.

Podczas wypełniania zeznania warto pomyśleć o tym, aby dobrze zagospodarować swój jeden procent. Możliwość dania tych pieniędzy dla jednej z uprawnionych do tego instytucji możliwa jest od kilkunastu lat, i naprawdę warto z niej skorzystać. Taki 1% dla chorych dzieci, przekazany przy zeznaniu może pozwolić na przykład na kupno wyposażenia leczniczego czy kosztowne zabiegi.

Zresztą najróżniejszych instytucji, jakim przekazać można pieniądze jest bardzo dużo, i z pewnością każdy znajdzie kogoś, komu będzie chciał pomóc.