Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/menu.inc).

Co to są pneumokoki? Na czym polega problem wokół szczepień przeciw pneumokokom?

Ostatnimi czasy wiele mówi się o potrzebie szczepień pociech przeciw pneumokokom. Sporo rodziców zabiera głos w tej sprawie, dzieląc się na tych, którzy nie szczepią dzieci oraz zwolenników szczepień. Z czym związany jest problem ze szczepieniami jak również co to są pneumokoki?

Szczepionka
Author: Andres Rueda
Source: http://www.flickr.com
Trzeba wiedzieć, iż zakażenie przez pneumokoki jest najniebezpieczniejsze dla dzieci do 5 roku życia. Bakterie te umiejscowione są z reguły w nosie jak też w gardle. Dużo dzieci jest nosicielami tego typu bakterii. Często tego typu zakażenia nie wywołują zagrażających życiu objawów. Natomiast w pewnych okolicznościach są one w stanie przejść barierę ochronną organizmu i wtedy dostają się do krwi. W takiej sytuacji rozwijać może się choroba pneumokokowa. Możliwa jest sepsa, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie płuc albo otrzewnej.

Bardzo niebezpieczne są powikłania po zakażeniu pneumokokami, zdarza się niedosłuch czy padaczka. Natomiast w niektórych przypadkach może niestety zakończyć się zgonem dziecka. Jeżeli dojdzie do wstrząsu septycznego, to śmiertelność wynosi nawet pięćdziesiąt procent. Z tego powodu tak wiele mówi się o konieczności szczepień przeciwko pneumokokom. szczepienie pneumokoki nie jest refundowane. Natomiast tutaj także do głosu dochodzą przeciwnicy szczepień. Przestrzegają oni przed nop, czyli niepożądanymi odczynami poszczepiennymi. Są to zaburzenia, które mogą wystąpić po szczepionce. Takich reakcji organizmu może być sporo, od zwykłych obrzęków czy czerwonych plam, po gorączkę, drgawki, a w ciężkich przypadkach również wstrząs anafilaktyczny albo posocznica. Jednak te najbardziej tragiczne w skutkach powikłania, występują znacznie rzadziej aniżeli ciężkie przypadki chorób z powodu pneumokoków.

Przeciwnicy szczepień zwracają również duża uwagę na kampanie wytwórców szczepionek, które bazują na wywołaniu silnych emocji u opiekunów dzieci, mają one na celu zmusić opiekunów do zaszczepienia swoich dzieci. Przynajmniej tak są one przez część osób odbierane. Wszystko też zależy od podejścia. Główny fakt jest taki, iż szczepionka na pneumokoki w Polsce nie jest obowiązkowa, dlatego to od rodziców zależy czy zaszczepią swoją pociechę.

Zaciekawiony? To dla nas optymistyczna informacja. Więc kliknij tu zawroty głowy leczenie i czytaj nawet bez końca następne fachowe wpisy.

Może właśnie z tego względu pojawiają się te różne przemyślenia i wątpliwości. W momencie gdy sami jesteśmy zmuszeni podjąć decyzję, w takim wypadku zawsze zaczynamy myśleć w kategoriach plusów oraz minusów. Nie tego tego niestety uniknąć.