Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).

Co należy wiedzieć o implantach? Czy korzystnie je stosować? Jakie mają najbardziej znacząca plusy?

Należy to niestety przyznać, iż dość często nie dbamy o kondycję swoich zębów, a to dość często bierze się z tego, że posiadamy złe nawyki żywieniowe, gdyż stosujemy dietę bogatą w cukry proste. Ponadto nasza dieta jest dość uboga w witaminy i materiały, co łącznie daje bardzo złe połączenie. Rzeczywistym dyskomfortem jest zaś nieładny uśmiech z nieestetycznie prezentującymi się dziurami. Jeśli występuje tego rodzaju kłopot dobrze pomyśleć nad ciekawym rozwiązaniem, nad założeniem implantu.

implanty są coraz bardziej powszechne. Ich zakładaniem trudni się implantoprotetyka stomatologiczna, dość młody dział stomatologii, ale coraz bardziej popularny. Jeśli w kolejnych latach implanty podobni będą popularne, to możemy się spodziewać, iż większa ilość osób będzie z tego korzystać. Jest to dziedzina faktycznie rozwojowa, a w naszym kraju działa coraz większa liczba stomatologów, dla których implantologia to najbardziej istotna dziedzina, w jakiej się kształcą.

panorama - medycyna
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Pamiętajmy jednak, iż tego typu lekarz powinien mieć właściwe zaświadczenie udowodnione kwalifikacjami, kursami lub szkoleniami. Implantologia jest dziedziną, jakiej każdy zainteresowany stomatolog (szerzej tu: http://yourdentist.pl/kontaktpl/) powinien poświęcić wiele czasu, nie da się po poznaniu jednej publikacji stwierdzić, iż możemy się tym zawodowo zajmować. A wybranie implantów to na pewno wiele zalet, w dalszej perspektywie jest to znacznie bardzo wygodne rozwiązanie niż standardowe mostki albo proteza. Najbardziej istotną zaletą implantów będzie brak ingerencji w kondycję pozostałego uzębienia. Gdyżproteza (polecany protetyk)ykład w przypadku mostków, które oparte są na sąsiednich zębach, dość często musimy je oszlifować, pomimo tego, iż są całkiem zdrowe.

Przeciwdziałają także zanikowi kości, pojawia się on w normalnych warunkach po usunięciu zęba. Implant, tak samo jak naturalny korzeń, będzie oddziaływać właściwą siłą na kości szczęki i żuchwy, na przykład w czasie żucia, a to powoduje, że kość zachowa swój naturalny kształt. Tego typu rozwiązanie jest więc bardzo komfortowe, to z pewnością lepsze rozwiązanie niż standardowa proteza, nie musimy się martwić o to, że wypadnie czy będzie się poruszać w czasie jedzenia czy mówienia. Są bardzo stabilne, a to niezbędne dla codziennego komfortu.