Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/menu.inc).

Co może stanowić powód złego samopoczucia?

Nieustający katar, kaszel oraz ogólne złe samopoczucie to przypadki częste. Najczęściej w okresie zimowym albo okresie jesieni pomijamy takiego rodzaju objawy tłumacząc sobie, że jest to spowodowane pogodą. Bywa jednakże, iż powód takiego stanu rzeczy jest zupełnie odmienny. Jak dostrzec spore objawy? Co robić w momencie ewentualnych podejrzeń?

Alergia
Author: Vileda
Source: Vileda
Jeżeli nasze objawy nie przechodzą pomimo usilnych starań z naszej strony, podjętej kuracji lub zażywanych leków, winniśmy się wybrać na konsultację lekarską i dokładnie przedstawić mu sytuację. Naprawdę prawdopodobne jest to, iż nasz nieprawidłowe samopoczucie jest zaczątkiem jakiejś poważnej choroby albo dygestorium - prolab dolegliwości, która pozostawiona bez leczenia nie przeminie tak szybko jakbyśmy sobie tego życzyli. Nierzadko katar bądź kichanie to objawy uczulenia. Winniśmy się zatem zapisać na testy alergiczne i sprawdzić, czy nie jesteśmy na cokolwiek uczuleni. Alergie dotykają nas coraz częściej – mowa nie tylko o dzieciach, lecz też dorosłych, którzy nigdy się na takiego rodzaju kłopoty nie uskarżali. Im prędzej zaczniemy w dobrym kierunku działać, tym prędzej znajdziemy przyczyny i znajdziemy efektywne rozwiązanie.

Potrzebna będzie najpierw wizyta u doktora pierwszego kontaktu, który oceni sytuację i w razie podejrzeń skieruje nas na testy alergologiczne. W gabinecie alergologa (szerzej - http://as-med.com.pl/alergolog/) zrobimy popularne testy, które winny powiedzieć, co jest powodem naszego uczulenia. Kolejnym etapem postępowania będzie zastosowanie odpowiedniej terapii. Efektywne na ogół bywa odczulanie, jednak nie każdorazowo przynosi efekty.

Być może będziemy przymuszeni do unikania konkretnych produktów spożywczych lub innych czynników, jakie mogą powodować u nas reakcję alergiczną. Po wizycie u specjalisty i działaniu zgodnym z zaleceniami lekarza szybko dostrzeżemy poprawę ogólnej kondycji zdrowotnej i podniesiemy tym samym komfort własnego życia. Trzeba jednakże odnaleźć dobrego lekarza, który polecany jest przez szereg pacjentów.