Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/menu.inc).

Bolący kręgosłup katorgą w trakcie ćwiczeń, czyli koncepcje na szybką ulgę.

Od lat uprawiający sport amatorsko oraz sportowcy zmagają się ze schorzeniami doznanymi w trakcie ćwiczeń. Aczkolwiek jest to bardzo wielki ból w szczególności podczas treningu, które wykonujemy. Co zrobić, aby się go usunąć?

ciało - odbitka
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze najlepiej jest wykonać badania, ponieważ ważne jest to, aby wiedzieć co jest źródłem bólu. Najważniejsze to nie wykonywać żadnych masaży samemu w szczególności, że nie mamy pojęcia, czy to nie wpłynie na sytuację jeszcze gorzej. Sportowcy w takich sytuacjach mają przez specjalistów najczęściej przeprowadzany masaż sportowy. Przynosi on ulgę w trakcie cierpienia. Jest on przeprowadzany podczas przeprowadzonego treningu, bo jednocześnie spełnia też zadania relaksacyjne, rozgrzewające i zapobiega zakwasom, które mogą wystąpić podczas treningów. Zapobiega on również innym kontuzjom i schorzeniom, które mogą wystąpić w trakcie treningów. Masaż ten ma różnorodnetypy, gdyż skupia się na przeróżnych miejscach ciała, które są bolesne przez stres, przeciążenie oraz agresywne ruchy. Jest on stosowany jako środek pomocniczy przy amatorskich treningach. Powinni z tego brać przykład również sportowcy amatorzy, którzy aż tak nie dbają o swoje ciało mogą tego później żałować. A co jednak się nastąpi kontuzja? Doskonałym i powszechnym rozwiązaniem jest taping sportowy. Polega on na oklejeniu ciała na obszarach, które są obolałe. Korzysta się do tego sztywnych taśm które pozwalają na unieruchomienie mięśnia, korygują jego ustawienie i jednocześnie utrzymują stabilnie. Skutkiem stosowania takich taśm jest usunięcie bólu oraz przyspieszenie regeneracji uszkodzonych części ciała. Podstawą do korzystania z takich taśm jest z pewnością badanie, które wykaże, iż są one niezbędne. Obklejanie wykonuje tylko fizjoterapeuta, bo potrzebna jest tutaj rzetelna wiedza w tej dziedzinie.

Ludzie zawodowo uprawiający sport w szczególności są narażeni na uleganie kontuzjom, to powoduje, że też nie mogą zapominać o niektórych etapów, które są bardzo ważne w rozgrzewce. Jeśli konkretny masaż nie zostanie wykonany, skutkiem możemy być zapalenie mięśnia lub ścięgno, co będzie posiadało skutek w kolejnych zawodach profesjonalisty.