Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/menu.inc).

Biwakowanie w wakacje – jak się odpowiednio przygotować?

Nawet jeśli latem nie wybieramy się do dalekich krajów, na kilkunastodniowy urlop, warto zaplanować sobie atrakcyjne wycieczki, chociażby po pobliskich terenach. Doskonałym rozwiązaniem jest między innymi letni biwak w lesie czy też na leśnych łąkach, na jaki może wybrać się w zasadzie każdy z nas, wystarczy tylko wszystko uprzednio jak najlepiej rozplanować.
Leśny biwak może być świetną przygodą, zwłaszcza w niezwykle upalne dni, kiedy wszyscy szukamy odrobiny cienia, aby uciec przed dużą ilością promieni słonecznych. Las to doskonałe miejscu na tego rodzaju „ucieczki”, tyle że rzecz jasna należy pamiętać o kilku istotnych zasadach, których należy się trzymać przygotowując tego typu wyprawę.

fotka - dziecko
Author: jurek_jjt
Source: http://www.flickr.com
malowidło - dziecko
Author: jurek_jjt
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście nim udamy się do lasu, trzeba zaopatrzyć się w niezbędne przedmioty i akcesoria, jakie przydadzą się w momencie, gdy zechcemy rozbić biwak i zorganizować sobie miejsce wypoczynku. Niezwykle istotne jest także zabranie stosownej odzieży – klapki czy podkoszulki na ramiączkach mogą nie być odpowiednim rozwiązaniem. Lepiej nałożyć solidne buty i lepsze okrycie, zważywszy, że las doskonale chroni przed nadmiarem promieni słonecznych i zwykle temperatura na jego terenie jest o wiele niższa, niż gdzie indziej. Okrycie jest ważne również dlatego, że w lesie występuje więcej rozmaitych owadów i innych stworzeń, które mogą nas ukąsić i zrobić tym samym niepotrzebny kłopot. Warto na pewno – zwłaszcza już po opuszczeniu lasu – wykonać badanie kleszcza, aby wyeliminować zachorowanie na popularną beroliozę, która występuje coraz częściej. Jest to dolegliwość, która może mieć duże konsekwencje dla naszego organizmu, dlatego jeżeli chodzi o tego typu chorobę jak borelioza testy, zwłaszcza po leśnym biwakowaniu, są niezbędne.

Rzecz jasna wybierając się do lasu nie zapomnijmy o takich istotnych dodatkach jak mapa, scyzoryk, czy apteczka pierwszej pomocy. Warto zresztą wcześniej przygotować dokładną listę przedmiotów, które będą niezbędne i ułatwią zorganizowanie naprawdę atrakcyjnego wypoczynku.

Jeżeli masz życzenie zobaczyć większą ilość informacji na rozpatrywany tutaj temat, to bardzo zalecamy ten serwis - kliknij oraz zobacz, czy przykuła Twój wzrok.

Zabawa może być w praktyce doskonała, stąd też warto się na nią zdecydować, szczególnie, jeśli dotychczas nie mieliśmy okazji brać udziału w biwaku.