Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/menu.inc).

Badanie wzroku: jakie metody są obecnie wykorzystywane?

Systematyczne badania wzroku powinien uwzględniać każdy człowiek. Pozwoli to na czas odkryć wszelkie zmiany, jakie mogą prowadzić do pogorszenia się jakości widzenia. Wykonywane okresowo badania wzroku powinien systematycznie wykonywać każdy z nas. Dotyka to nie jedynie osób dorosłych, ale także dzieci.

Okulista
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Okulista dziecięcy będzie znakomitym specjalistą do przeprowadzenia takiego badania u najmłodszych. Okulista (http://zacma.pl/leczenie-w-czechach/) dziecięcy przebada chociażby ostrość widzenia u dzieci. To badanie całkowicie niebolesne, badanie, które nie nie powiązane jest z jakimikolwiek nieprzyjemnymi dolegliwościami dla dziecka. U dorosłych specjalista od okulistyki może zlecić wykonanie wielu innych badań. Może to być chociażby badanie oct.

Stosowane badanie OCT wykonywane jest chociażby u tych pacjentów, u których lekarz podejrzewa zwyrodnienie plamki żółtej. Jest to badanie (witryna w tym temacie) nie wpływające na złe samopoczucie, wykonuje się je po podaniu kropli, których zadaniem jest rozszerzenie źrenic u pacjenta. Takie działanie trwa zazwyczaj kilka chwil. To badanie zupełnie bezpiecznym, nie wiążą się z nim żadne nieprzyjemne dolegliwości. Na badanie OCT kierowane są także kobiety będące w ciąży.

W czasie systematycznych wizyt u okulisty wykonuje się szereg badań. Jednym z nich jest badanie ciśnienia wewnątrz oka. Badanie to przeprowadza się po znieczuleniu gałki ocznej. Jest jednym z podstawowych badań, które pozwala zdiagnozować jaskrę. Taka wizyta u specjalisty od chorób oczu zaczyna się mimo wszystko od wykonania podstawowego badania, którym będzie badanie ostrości wzroku. Takie badanie będzie zupełnie bezbolesne.

Zadaniem pacjenta jest przeczytanie z pewnej odległości umieszczonych na specjalnej tablicy znaków. W przypadku maluszków znaki są zastąpione rysunkami. Badanie ostrości widzenia wykonuje się u wszystkich osób odwiedzających gabinet bez względu na to, jakim są wieku. Badanie OCT jest badaniem specjalistycznym. Oprócz tego lekarz może polecić przeprowadzenie także innych, niezwykle specjalistycznych badań. Należeć będą do nich chociażby badania: GDX i HRT. Do specjalistycznych badań okulistycznych przynależy także USG oka. Powodem do zastosowania tego badania będzie zaćma.