Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sjehealthandfitness.com/includes/menu.inc).

Atrakcyjny i zdrowy uśmiech chce mieć większość ludzi

O pięknym i zdrowym uśmiechu myśli większość z nas, jednakże nie wszyscy mamy na tyle samodyscypliny, aby regularnie pielęgnować jamę ustną. Warto sobie to zadanie ułatwić

gabinet - pejzaż
Author: Partha S. Sahana
Source: http://www.flickr.com
Utrzymanie zębów we właściwym stanie jest podstawą, jeśli chcielibyśmy mieć na bieżąco piękny i zdrowy uśmiech. Jednak samym dorosłym trudno nieraz zachować systematyczność w tym kierunku, a co dopiero mówić dzieciom, które niełatwo zmusić do prawdziwej systematyczności. W rzeczywistości, aby było to możliwe zarówno dzieci, jak i ich rodzice powinni stosować takie rozwiązania, które uczynią mycie zębów dużo przyjemniejszym.

Rzecz jasna podstawą jest jeśli o tym mowa odpowiednia szczoteczka. Powinna być ona na tyle miękka, żebyśmy z przyjemnością mogli myć nasze zęby, a jednocześnie by nasze dziąsła, jakie są bardziej wrażliwe, nie krwawiły. Oczywiście najkorzystniejszym rozwiązaniem są elektryczne szczoteczki, bowiem mogą wyczyścić zęby znacznie bardziej dokładnie. W dodatku szczoteczki elektryczne dla dzieci mają interesujące kształty – nierzadko na jednym z końców szczoteczki pojawia się jakaś ciekawa ozdoba, która malucha rozśmiesza i bawi. Dzięki temu dzieci chętniej sięgają po szczoteczkę i myją zęby rzeczywiście systematycznie.

Rzecz jasna sam irygator stomatologiczny to nie wszystko. Żeby odpowiednio dbać o uzębienie warto wybierać także inne produkty do ich pielęgnacji, które stworzone są z myślą, by nasze zęby i dziąsła były jak najlepiej pielęgnowane. Takim produktem jest przykładowo płyn do płukania buzi, który stanowi niejako uwieńczenie mycia zębów. Płyn z reguły ma miętowy posmak, dlatego w dodatku pozostawia miły zapach w ustach.

Przede wszystkim jednak, jeśli mowa o zadbanych zębach, bezwzględnie należy nastawić się na regularne wizyty u stomatologa. Nie ma co zwlekać aż do chwili, gdy rozboli nas jakiś ząb. Systematyczne wizyty, chociażby co cztery miesiące lub co sześć miesięcy, pozwolą nam mieć odpowiednią kontrolę nad stanem naszego uzębienia. Stomatolog (strona) może dokładnie przebadać ich stan i zalecić leczenie, jak tylko pojawią się pierwsze oznaki próchnicy, czy też innej choroby. Dlatego warto odwiedzać go jak najczęściej, szczególnie, że im mniejsze są ubytki, tym mniej trzeba cierpieć i też wydawać pieniędzy na leczenie.