Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).

Świat potrafi mieć kolory tęczy czyli po co mi terapeuta?

Gdy chmury przykrywają niebo, a dni stają się coraz krótsze, niektórzy z nas zauważają, że coraz mniej rzeczy sprawia im przyjemność. Są obojętni wobec „rozwiązanych sznurówek”, poczucie beznadziei i zniechęcenie nie pozwalają normalnie funkcjonować. W końcu nastaje moment, iż nie mają sił by wstać z łóżka by rozpocząć dzień. Depresja jest poważnym problemem, który przejawia się przede wszystkim głębokim i trwałym pogorszeniem samopoczucia.


psycholog
Source: flickr.com
Innymi zauważalnymi przejawami choroby są: lęk, wpadanie w gniew, żal. Przy podejrzeniu zaburzeń depresyjnych powinniśmy poszukać pomocy lekarza psychoterapeuty (link do strony), który na podstawie obserwacji i badania postawi rozpoznanie czy niezbędna jest konsultacja psychiatryczna. Psychoterapeuta pomoże ”oswoić” chorobę i nauczyć jak sobie z nią radzić, zwłaszcza pacjentom przywykłym do wcześniejszej aktywności - .

Swój czas i całą uwagę naszej osobie. Dzięki terapii, zdobędziemy nową wiedzę, poznamy swoje możliwości, motywy działań, znajdziemy drogę własnego rozwoju, nauczymy się nawiązywać i utrzymywać właściwe relacje z bliskimi. Psychoterapeuta pomoże nam poradzić sobie z trudnościami i zlikwiduje dręczące objawy. Szkolenia dla psychologów łódź mogą okazać się bardzo pomocne w rozwiązywaniu problemów swoich pacjentów - więcej. psychoterapia gdynia


Zważywszy na to, iż najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania depresji zimową porą jest niedobór światła słonecznego docierającego do nas w okresie jesienno-zimowym, głównym sposobem leczenia tego schorzenia jest wspomniana fototerapia. Uznano, iż dawka sztucznego światła efektywnie wpływa na wydzielanie hormonów oraz przekaźników mózgowych. Leczenie światłem można łączyć z lekami antydepresyjnymi. Mają one zwalczać chorobę i złe nastroje. Większość antydepresantów jest sprzedawana na receptę, wyjątek stanowią preparaty ziołowe, np. wyciąg z dziurawca, przyjmowany tylko po wizycie w gabinecie lekarskim.

Korzystne dla samopoczucia osób cierpiących na depresje sezonową okazują się również zimowe wyjazdy do krajów o dużym stopniu nasłonecznienia. W radzeniu sobie z sezonową depresją, pomocne może być unikanie trudnych sytuacji, oraz jak największy odpoczynek w tym trudnym okresie. Warto także częściej w miarę możliwości nie rezygnować z kontaktów towarzyskich oraz polubić nawet mroźne spacery .