Error message

  • Notice: Undefined index: creative in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: creative in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhost/sjehealthandfitness.com/includes/theme.inc).

Łóżka w szpitalu – rozbieżności między placówkami medycznymi i oddziałami

Szpitale oraz inne ośrodki medyczne zawsze były podporządkowane sprecyzowanym przepisom, jeśli idzie o urządzenia, które się w nich znajdują. W dzisiejszych czasach, najistotniejszy jest komfort pacjentów oraz szybkość ich transportu, a dodatkowo wszelkie ułatwienia w trakcie leczenia.

łóżko - szpital
Author: blu-news.org
Source: http://www.flickr.com
Jednym z podstawowych sprzętów, najważniejszym w każdej placówce medycznej, jest łóżko. I nie jest to jakiekolwiek łóżko, zakupione w sklepie z meblami. Łózka szpitalne, tak samo, jak każdy pozostały sprzęt do szpitali, musi spełniać najważniejsze wytyczne. Są ich zróżnicowane rodzaje, w różnorodnych opcjach kosztowych. Pamiętajmy, że szpitale, jako placówki państwowe, podlegają obowiązkowi przeprowadzenia przetargu, także na łóżka szpitalne. Z tego względu, nie każda placówka dysponuje takimi samymi łóżkami, ale mimo że się różnią, każde z nich wypełnia takie same, sprecyzowane obostrzenia.
Zależnie od oddziału, wyposażenie może być zróżnicowane i tak samo jest w przypadku łóżek. Na przykład, posłanie na ortopedii będzie uzupełnione w pomocnicze wsporniki, do których można zamocować złamaną nogę. Na pozostałych oddziałach, takie udogodnienie nie jest wymagane. Na oddziale intensywnej terapii zazwyczaj są najwygodniejsze łózka (sprawdź naszą propozycję) szpitalne, zaopatrzone we wszystkie opcjonalne udogodnienia. W końcu, właśnie na ten oddział trafiają najbardziej chorzy.
Łózka szpitalne, przede wszystkim powinny mieć podnoszone ranty. Zabezpieczają one chorych przed spadnięciem w trakcie snu, oraz ułatwiają przewóz pacjenta na inny oddział lub na zabieg. Ważne jest również ruchliwe podparcie, a docelowo najlepiej, aby łóżko miało ruchomych jak najwięcej elementów. Dzięki temu prościej będzie je dostosować do fizjologicznej pozycji ciała człowieka. Wpłynie to znacznie na wygodę chorego i pogłębi jego wypoczynek. Dobrze jest również, jeżeli do łóżka dołączany jest elektroniczny pilot, umożliwiający pacjentowi samodzielnie ustawić pozycję łóżka, w zależności od jego potrzeb.

Nie każdy szpital - www - jest w stanie kupić najwygodniejsze łóżka. Co najważniejsze, szczęśliwie nie są one niekomfortowe oraz da się na nich odpocząć. Prawdopodobnie z czasem, będą zaprojektowane jeszcze lepsze łóżka, które wypełnią w końcu wszystkie oczekiwania chorych.